Gospodarka

Czym jest ekonomia? Odrobina teorii nie zaszkodzi

Ekonomia jest nauką obejmującą kilka działów. Nie jest to tak prosta dziedzina, jak matematyka czy historia, którą ktoś kiedyś zapisał.

Nauka społeczna

Ekonomi uczymy się w oparciu o sytuacje społeczne, które miały lub mają miejsce. Pierwszym jej działem jest produkcja.

To właśnie osoby dobrze posługujące się ekonomią najlepiej wiedzą, jaką firmę należy założyć i co w niej produkować. Kolejne działy to sprzedaż wyprodukowanych produktów oraz ich konsumpcja. Jak już zapewne zauważyliśmy nauka ta polega w dużej mierze na badaniu rynku zbytu.

Duże znaczenie ma tu aktualny popyt oraz podaż. Rady dobrego ekonomisty mogą pomóc naszej firmie przetrwać kryzy czy też zwiększyć zyski. Może wydawać się dziwne, że ekonomia to nie tylko światowy rynek lecz także nasz własny dom. To ta z pozoru niewinna nauka, może pomóc nam lepiej rozplanować nasze finanse oraz cały domowy budżet. Może nie jesteśmy tego świadomi lecz to właśnie ekonomiści rozwiązują największe problemy rynkowe, zarówno krajów wysoko rozwiniętych, jak i tych biedniejszych.

Fotografia w publikacji Flickr.com CC 2.0

Czym jest ekonomia? Odrobina teorii nie zaszkodzi
1 Komentarz

1 Komentarz

  1. marecki123

    8 lipca 2017 at 15:55

    Szkoda, że nikt nie jest w stanie nauczyć Polaków podstawowej wiedzy z zakresu ekonomii. Przez to, że mamy kiepski system edukacji i niewykształcone społeczeństwo w zakresie finansów i przepływu pieniądza jako takiego, gospodarka stoi na ugiętych nogach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Biznes i gospodarka

Na górę