Biznes

Ceny na stacjach benzynowych zamrożone. Polacy nie muszą się obawiać

Niskie ceny na stacjach benzynowych są spowodowane umocnieniem się polskiej waluty w stosunku do amerykańskiej. Polacy mogą być spokojni – to potrwa jeszcze jakiś czas.

Najnowszy raport opracowany przez biuro Reflex dowodzi, że Polacy nie powinni obawiać się wzrostu cen paliw na stacjach benzynowych w najbliższym czasie.

Eksperci wskazują, że średnio za 1 litr Pb 98 trzeba zapłacić około 5,82 zł, za Pb 95 5,60 zł. Nieco tańszy jest olej napędowy – w tej chwili na poziomie 5,57-5,78 zł za litr. Najtańszy jest oczywiści gaz. Za 1 litr LPG kierowcy muszą zapłacić średnio niecałe 2,30 zł.

Niskie ceny mają utrzymać się jeszcze przez jakiś czas

Szacuje się, że na stosunkowo niskie ceny paliw na polskich stacjach wpłynęło nie tylko umocnienie się złotówki w porównaniu do dolara amerykańskiego, ale i spadek cen surowców paliwowych na rynku hurtowym.

Fotografia w publikacji Flickr.com CC 2.0 Open Grid Scheduler / Grid Engine

Ceny na stacjach benzynowych zamrożone. Polacy nie muszą się obawiać
2 komentarze

2 Komentarzy

  1. Korczewski Maciej

    5 lipca 2017 at 16:27

    Paliwo jest nadal zbyt drogie w porównaniu do dochodu Polaków. Kto stać na poruszanie się po mieście czymś większym niż benzyna 1.6 albo 1.8? Czekam aż w końcu rząd zrobi coś z horrendalną wysokością akcyzy za paliwo. Wtedy być może pojawi się okazja do przejścia z komunikacji miejskiej na własne auto.

  2. Welowski

    5 lipca 2017 at 16:27

    Samochód to kiepska inwestycja i nie widzę żadnego powodu, dla którego miałbym rezygnować z autobusu na rzecz auta. Ceny paliw rosną, a samorządy kasują coraz większe pieniądze za płatne postoje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Biznes i gospodarka

Na górę