płacenie rachunków przez internet
Bankowość

Płacenie rachunków przez Internet.

Szybko rosnący trend

Płacenie rachunków przez internet staje się coraz popularniejsze i według przewidywań analityków rynku trend ten zdecydowanie się utrzyma w kolejnych latach. Co jednak decyduje o tym, że przenosimy się również i w tym aspekcie do świata wirtualnego?

Przede wszystkim bezpieczeństwo

Trzeba to wyraźnie podkreślić: płacenie rachunków przez internet jest bezpieczne, a Twoje pieniądze nie znajdują się w „chmurze”, z której każdy może je z łatwością wykraść. Tego typu operacje posiadają szereg zabezpieczeń, zwłaszcza że już praktycznie każdy bank zdecydował się na wprowadzenie możliwości obsługi konta przez internet. Niektóre posiadają nawet zaawansowane aplikacje, dzięki którym można z łatwością wykonać wszystkie operacje (przelewy, czy pożyczki) w jednej chwili, tylko i wyłącznie przy użyciu własnego smartfona.

Bardzo ciekawą opcją jest zlecenie stałych przelewów. Wystarczy, że ustawisz odpowiednią kwotę, która będzie przelewana na dany rachunek bankowy i… tyle. Nigdy nie spóźnisz się z zapłatą ani też nie przegapisz terminów. Jeśli masz jakiekolwiek stałe opłaty, za mieszkanie, ratę za samochód itp. to jest to strzałem w dziesiątkę. Zwłaszcza że nie ma takiej możliwości, aby pobrano kwotę wyższą niż ta, którą sam ustawiłeś.

Tradycyjne formy opłacania rachunków odchodzą do lamusa

Dziś mało która osoba ma czas na to, aby spędzić kilka lub nawet kilkadziesiąt minut na poczcie. Kolejną wadą samodzielnego płacenia przy kasie jest również ograniczony czas pracy tego typu placówek – w mniejszych miejscowościach w ogóle może ich brakować, co może oznaczać większą wyprawę do miasta. Kłopotliwe jest również uiszczanie dodatkowej opłaty, która może wynosić kilka złotych. Jeśli chodzi o jednorazową transakcję, nie odczujemy różnicy, jednak zwykle w miesiącu wypada przynajmniej kilka opłat do wykonania (wszelkiego rodzaju raty za sprzęt AGD, czy RTV, samochód, mieszkanie itp.). Z tego z kolei może się zrobić odczuwalna różnica, biorąc pod uwagę fakt, że przelew internetowy jest w pełni darmowy.

Płacenie rachunków przez Internet.
Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Biznes i gospodarka

Na górę