Finanse

Eksperci: Znasz się na finansach? Należysz do elity społecznej

Ekonomia dla większości ludzi jest dziedziną nauki zupełnie niezrozumiałą.

Niewielu Polaków ma pojęcie o ekonomii

Ekonomia dla większości ludzi jest dziedziną nauki zupełnie niezrozumiałą. O ile dla osób o umyśle ścisłym jest ona łatwiejsza do ogarnięcia, to humaniści wszelkie cyfry omijają szerokim łukiem, wystarczy im niezbędne minimum wiedzy z tego zakresu.

Dlatego też często tak trudno im osiągnąć sukces w biznesie, bowiem nie znają prawideł rządzących rynkiem finansowym.

Dbając o zasobność swojego portfela warto natomiast uświadomić sobie, że ekonomia jest nauką, która zajmuje się racjonalnym wykorzystaniem wszystkich zasobów dostępnych człowiekowi. I nie chodzi tylko o pieniądze ale również na przykład o zasoby ludzkie czy materialne. Dwa podstawowe działy to mikroekonomia czyli na przykład rozliczanie finansów małych przedsiębiorstw i gospodarstw domowych i makroekonomia czyli nauka o finansach całego kraju, docelowo również świata. Dodatkowo trzecim działem jest polityka międzynarodowa, czyli tak ważny element funkcjonowania dziś każdego kraju na świecie. Od właśnie tego elementu zależy tak naprawdę w dużej mierze kondycja państw.

Fotografia w publikacji Flickr.com CC 2.0

Eksperci: Znasz się na finansach? Należysz do elity społecznej
1 Komentarz

1 Komentarz

  1. Damian

    9 lipca 2017 at 09:46

    Szkoda, że podstawowej wiedzy na temat finansów nie przekazują nam uczelnie ani szkoły średnie. gdyby nie moja dociekliwość i chęć rozwoju, pewnie nadal nie widziałabym w jaki sposób mogę oszczędzać pieniądze na rozwój i inwestycje w siebie. Dzięki temu, że zacząłem czytać książki o ekonomii, dziś jestem zupełnie innym człowiekiem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Biznes i gospodarka

Na górę