Biznes

Mała firma: wybieramy między biurem, a mieszkaniem. Które rozwiązanie będzie lepsze?

Dobre lokum, odpowiednia lokalizacja i rozsądne ceny. Czym przy wyborze miejsca do pracy powinien kierować się właściciel małej firmy?

Małe firmy, o ile istnieje taka możliwość, mogą być prowadzone we własnym domu. Dotyczy to bardzo małej działalności produkcyjnej, usług świadczonych za pośrednictwem Internetu itp.

Firma w domu, czy wynajętym biurze?

Jeśli jednak pragniemy założyć punkt handlowy, potrzebujemy reprezentacyjnego pomieszczenia w często odwiedzanym miejscu. Może to być dworzec autobusowy, rynek miasta czy obiekt w sąsiedztwie restauracji, kina itp. Niestety nim lokalizacja jest atrakcyjniejsza, tym ceny są wyższe.

Warto więc oszacować koszty i ocenić, czy wynajem danego pomieszczenia nie narazi nas na niepotrzebne wydatki. Zazwyczaj początkujący przedsiębiorcy szukają tanich lokali.

Wynajmując jednak pomieszczenie w bocznej uliczce, nawet znajdujące się w sąsiedztwie ruchliwej drogi, możemy już zapomnieć o dużej liczbie klientów. Wszelkie furtki, siaty czy bariery architektoniczne są przeszkodami dla klientów, którzy najpewniej wybiorą punkt bardziej dostępny. Jedynie bardzo konkurencyjne ceny mogą sprawić, że klienci pokonają dłuższy dystans by dotrzeć do danego sklepu.

Fotografia w publikacji Flickr.com CC 2.0 Moresheth

Mała firma: wybieramy między biurem, a mieszkaniem. Które rozwiązanie będzie lepsze?
1 Komentarz

1 Komentarz

  1. Patryk Korzewski

    7 lipca 2017 at 09:18

    Moim zdaniem prowadzenie nawet niewielkiej działalności gospodarczej w domu jest bardzo kiepskim pomysłem. Nie można się skupić, jest masa innych obowiązków, z którymi nie można sobie poradzić – do tego dochodzi zupełny brak stresu oraz wiele czynników nie pozwalających na skupienie się na rzeczywistej pracy. Takie jest moje zdanie w tym temacie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Biznes i gospodarka

Na górę