Gospodarka

Niezbędne wyposażenie hal produkcyjnych


Planujesz zainwestować we własną halę, ale zastanawiasz się nad jej wyposażeniem? Jednym z niezbędnych elementów wyposażenia hal produkcyjnych są wciągniki łańcuchowe elektryczne. Czym są, jakie mają zastosowanie i jak pomagają w biznesie produkcyjnym?

Wciągnik łańcuchowy – co to takiego? 

Wciągnik łańcuchowy to urządzenie, które pozwala na szybkie, bezpieczne i bezproblemowe wciąganie ładunków za pomocą systemu szynowego na suwnicy. To ogromna wygoda nie tylko dla operatorów takich maszyn, ale przede wszystkim dla właścicieli firm. Dzięki nim mogą przyśpieszyć prace produkcyjne, łatwiej i w wygodny sposób podnosić, przesuwać i umieszczać ładunki w różnych miejscach, które są ciężkie i charakteryzują się nietypowymi gabarytami. Aby było to możliwe, coraz więcej właścicieli firm decyduje się na inwestycję w suwnice, a także w ułatwiające codzienną pracę wyciągniki łańcuchowe elektryczne. 

Każdy wyciągnik łańcuchowy został tak zaprojektowany by spełniać nawet najbardziej wymagające oczekiwania klientów z branży produkcyjnej i przemysłowej. Jego najważniejszą zaletą jest to, że spełnia najbardziej rygorystyczne normy jakościowe i pozwala na wydajną pracę zarówno w krótkim czasie, jak i przez wiele godzin. 

Wciągniki łańcuchowe – dlaczego się je stosuje? 

Wciągniki łańcuchowe to nic innego jak specjalnie zaprojektowane elementy, które pomagają udźwignąć dany ładunek i są montowane zwykle na szynach suwnic. Umożliwiają wydajną pracę i wciąganie nawet najcięższych ładunków, których transport w inny sposób jest niemożliwy. Ciekawostką jest fakt, że wciągniki łańcuchowe mają zróżnicowaną gradację zakresów obciążeń. Udźwigną jednorazowo od 80 kg do nawet 5000 kg, co pozwala wielu firmom na wykorzystanie ich możliwości w wygodnym transporcie ładunków. 

Zastosowanie wciągników łańcuchowych

Zastanawiasz się, w jakich branżach wciągniki łańcuchowe znajdują zastosowanie? Głównie są wykorzystywane w firmach produkcyjnych i w przemyśle oraz wszędzie tam, gdzie niezbędne jest podnoszenie, opuszczanie i przenoszenie ciężkich ładunków. Znajdują zastosowanie w halach produkcyjnych, gdzie ze względu na gabaryt, wagę i specyfikę danego ładunku nie jest możliwy transport ręczny tego typu materiałów. Wciągnik łańcuchowy jest zwykle stosowany w branży transportowej, produkcyjnej i przemysłowej. Operatorom ułatwia codzienną pracę i sprawia, że przebiega ona znacznie szybciej. 

Rodzaje wciągników łańcuchowych Demag

Jakie są dostępne rodzaje wciągników łańcuchowych elektrycznych? Demag to firma, która specjalizuje się w produkcji wciągników łańcuchowych dla branży przemysłowej. 

  • Wyciągnik łańcuchowy DC-Pro – charakteryzuje się dwiema prędkościami podnoszenia i pozwala na uruchomienie wielu funkcji. Ponadto uruchamia się w krótkim czasie i pozwala na bardzo wydajną pracę. 
  • Wyciągnik łańcuchowy DCS-Pro – pozwala na płynną regulację prędkości podnoszenia ciężaru ładunków do 2500 kg i bardzo łatwe sterowanie urządzeniem. Charakteryzuje go wysoka ekonomiczność i bezpieczeństwo działania. Ułatwia on bardzo precyzyjne sterowanie wszelkimi procesami operacyjnymi i montażowymi. Podwójna prędkość znamionowa przekłada się na błyskawiczną możliwość szybkiego podnoszenia ładunków.
  • Wyciągnik łańcuchowy DCM-Pro – ten rodzaj wyciągnika, który umożliwia operatorowi wygodne sterowanie urządzeniem jedną ręką. To wszystko jest możliwe dzięki temu, że urządzenie jest sztywno połączone ze sterownikiem, co zapewnia wygodne, bardzo komfortowe i szybkie użytkowanie.
  • Wyciągnik łańcuchowy DCM-Com – to rodzaj wyciągnika, który jest przystosowany do pracy w normalnych warunkach i charakteryzuje się wysoką niezawodnością. Ze względu na konstrukcję można go łatwo zamontować na torach dwutorowych, dzięki czemu transport ładunków jest jeszcze szybszy. 
  • Wyciągnik łańcuchowy DCM-Pro – to rodzaj wyciągnika, który można obsługiwać jedną ręką i który pozwala na płynną regulację prędkości urządzenia. Wyposażony jest we wciągnik łańcuchowy DCS-Pro i specjalną kasetę sterowniczą DSM-CS. Jeśli szukasz wyciągnika łańcuchowego, który pozwala na bezawaryjną i wygodną pracę oraz szybkie podnoszenie i opuszczanie ładunków, to bardzo dobry wybór!

Demag to firma, która projektuje również wyciągniki specjalne, dlatego jeśli szukasz wyciągnika łańcuchowego do zadań specjalnych, to w ofercie tej marki na pewno znajdziesz coś odpowiedniego dla swojej firmy. Szukasz odpowiedniego wciągnika łańcuchowego? Demag ma dla Ciebie wciągniki, jakich potrzebujesz: https://www.demagcranes.com/pl/produkty/wciagniki/wciagniki-lancuchowe

Nowoczesne wyciągniki łańcuchowe gwarancją wydajnej pracy w halach 

Firma Demag projektuje takie wciągniki łańcuchowe elektryczne z uwzględnieniem potrzeb klientów z różnych branż i gwarantuje swoim klientom zaawansowane technologicznie wciągniki łańcuchowe, które pomagają w wygodny sposób transportować nawet najcięższe ładunki. Wszystko po to, by codzienna praca operatorów takich urządzeń była komfortowa, bezpieczna i przebiegała zgodnie ze standardami danego przedsiębiorstwa.

Niezbędne wyposażenie hal produkcyjnych
Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Biznes i gospodarka

Na górę