Finanse publiczne

Podmioty umowy kredytu pieniężnego. Kto podpisuje, a kto udziela?

Przy każdym z rodzajów kredytów podpisywana jest umowa, która dokładnie wyznacza, jak prezentują się warunki spłaty środków pieniężnych, które bank udostępnia na ściśle określony czas kredytobiorcy.

Umowa z bankiem

Skoro już jest mowa o podmiotach bankowych i kredytobiorcach, to z miejsca można o nich powiedzieć, że są to dwa najważniejsze podmioty, bez których zawarcie umowy kredytowej jest niemożliwe. Warto w tym momencie jeszcze dodatkowo powiedzieć, że w umowie kredytu pieniężnego może uczestniczyć również trzeci podmiot, którym jest poręczyciel.

Ogólnie można jeszcze powiedzieć, że w każdej umowie kredytowej, to strona bankowa odgrywa dominującą rolę, ponieważ to od niej pochodzą pieniądze, które są przekazywane kredytobiorcy. W zasadzie to, co przed momentem zostało powiedziane doskonale wyjaśnia sytuację, w której przy zawieraniu umowy dotyczącej jakiegokolwiek kredytu, zdecydowanie więcej do powiedzenia ma kredytodawca i to on samodzielnie ustala większość warunków. Kredytobiorca oczywiście zawsze może się na owe warunki zgodzić lub poszukać atrakcyjniejsze oferty w innym banku.

Fotografia w publikacji Flickr.com CC 2.0

Podmioty umowy kredytu pieniężnego. Kto podpisuje, a kto udziela?
1 Komentarz

1 Komentarz

  1. Patrycja Podborska

    7 lipca 2017 at 16:49

    Kredyty powinny być niedozwolone w rozwiniętych społecznościach i zdrowych gospodarkach. Zadłużenie powoduje spiralę, z której nie da się wyjść, czego przykładem jest trwający do dzisiaj kryzys gospodarczy zapoczątkowany w 2008 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Biznes i gospodarka

Na górę