Finanse

Podstawy przedsiębiorczości. Naucz się ich, aby zdobyć finansową niezależność

Oszczędzania i podstaw przedsiębiorczości ludzie powinni uczyć się już w szkole podstawowej.

Pojęcia, które powinieneś znać na pamięć

Dlaczego tak wcześniej zapytasz? Wiele wskazuje na to, że jako dorośli nie potrafimy sobie radzić z pieniędzmi i nie rozumiemy najprostszych mechanizmów, które nimi rządzą.

Wiele osób nie ma pojęcia co oznaczają określenia takie jak inflacja, stopa procentowa, polityka pieniężna. Nie wiedza kto i na jakich zasadach steruje pieniądzem i wprowadza go do gospodarki. Taka sytuacja sprawia, że wiele osób podejmuje złe decyzje finansowe, nadmiernie się zadłuża wpadając w spiralę długu, z której bardzo trudno jest później wyjść.

Kolejną istotną sprawą jest nastawienie do pieniądza, które zmienia się wraz z wiekiem. Trzeba sobie uzmysłowić, że będąc dorosłym często nie myślimy ile wydajemy na rzeczy, które tak naprawdę są nam do niczego nie potrzebne i w dużej mierze zbędne. Widzisz wyraźnie, że edukacja finansowa powinna rozpocząć się od jak najmłodszych lat, aby w przyszłości człowiek mógł poruszać się w świecie finansów bez żadnych większych problemów. Dorośli też samodzielnie powinni się dokształcać i mieć świadomość tego, że pieniądze to klucz do niezależności i wolności, której wszyscy przecież pożądają.

Fotografia w publikacji Flickr.com CC 2.0

Podstawy przedsiębiorczości. Naucz się ich, aby zdobyć finansową niezależność
1 Komentarz

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Biznes i gospodarka

Na górę