Polakom brakuje wiedzy na temat finansów?
Finanse publiczne

Polacy z problemami ekonomicznymi. Brakuje elementarnej wiedzy finansowej?

Żyjemy w kraju, gdzie stopa oszczędności jest bardzo niska, a Polacy raczej wolą wydawać zarobione pieniądze, niż przeznaczać je na lokaty.

Marginalna wiedza na temat finansów przytłacza polskie społeczeństwo

Faktem jest jednak, że wiele problemów ekonomicznych spowodowanych jest właśnie nieracjonalnym podejściem do finansów osobistych, które powinny być Twoim oczkiem w głowie, szczególnie podczas kryzysowych czasów. Niestety osoby wychowane w kulturze konsumpcji nie bardzo orientują się jak mogą oszczędzać oraz w jaki sposób efektywnie odkładać na emeryturę.

Najczęstsze problemy ekonomiczne, które dotykają Polaków to przede wszystkim brak miejsc pracy, dobrze wynagradzanych. Nieumiejętność odnalezienia się w skomplikowanym finansowym świecie, a do tego niechęć do edukacji ekonomicznej, która powinna być w zasadzie obowiązkowym przedmiotem w każdej szkoły poczynając od najmłodszych lat.

Podsumowując problemy ekonomiczne dotykają praktycznie każdego człowieka na ziemi, ale racjonalne podejście oraz zimna krew pomogą na pewno przetrwać trudny kryzysowy okres panujący na rynkach finansowych. Wiesz już mniej więcej jak się do tego zabrać, więc przetrwasz w gospodarce, bez problemu.

Fotografia w publikacji Flickr.com CC 2.0

Polacy z problemami ekonomicznymi. Brakuje elementarnej wiedzy finansowej?
1 Komentarz

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Biznes i gospodarka

Na górę