Biznes

Prowadzenie biznesu. To również odpowiedzialność społeczna

Prowadzenie własnego biznesu zawsze ma wpływ na poszczególne elementy wokół.

Działalność gospodarcza – praca na swój rachunek

Z tego też powodu powstała koncepcja związana z zagadnieniem, jakim jest społeczna odpowiedzialność biznesu. Dzięki temu firmy muszą się zastanowić, jak korzystnie rozwiązać wiele zagadnień związanych ze swoją działalności w taki sposób, aby miało to korzystny wpływ nie tylko na ludzi, ale także osoby pracujące w danej firmie, a nawet na środowisko naturalne.

Przeciwnicy tej teorii twierdzą, że przedsiębiorstwo powinno się skupić tylko i wyłącznie na tym, aby dobrze prosperować i się rozwijać nie zważając na inne elementy.

Faktem jednak jest, że jeżeli przedsiębiorstwa, a także duże firmy zwracają uwagę na wszelkiego rodzaju elementy związane z innymi ludźmi oraz środowiskiem, to tym samym zdobywają uznanie i prestiż, co jest najlepszą dla nich reklamą. Warto więc bardzo dokładnie przyjrzeć się społecznej działalności biznesu. Także w odniesieniu do pracowników jest to ważne, gdyż atmosfera panująca w firmie jest niezwykle ważna.

Fotografia w publikacji Flickr.com CC 2.0

Prowadzenie biznesu. To również odpowiedzialność społeczna
1 Komentarz

1 Komentarz

  1. szczerosław54

    9 lipca 2017 at 08:41

    Moim zdaniem biznes jest biznes. Firmę prowadzi się po to, aby zarabiać pieniądze, a nie utrzymywać klientów. Jeśli coś nie kalkuluje się pod względem finansowym, to albo trzeba to przebudować na nowo, albo zamknąć. Wiadomo, że zwolnienie pracownika nie jest łatwe, ale umówmy się, że firma to nie działalność charytatywna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Biznes i gospodarka

Na górę