Biznes

Własny biznes. Tylko dla wytrwałych?

Wielu ludzi marzy o tym, aby prowadzić własny biznes. Wydaje nam się, że jest to takie piękne, pełne luzu życie, gdzie można mało robić, a pieniądze się zarabia.

Własna firma to praca ponad normę

Prawda jest jednak taka, że prowadzenie własnej działalności gospodarczej wymaga ogromnego zaangażowania, samodyscypliny i umiejętności dokonywania trudnych wyborów. Zwłaszcza tak trudne jest to, kiedy prowadzi się jednoosobową działalność gospodarczą. Tu nie ma miejsca na lenistwo, zwolnienia lekarskie, nie ma urlopu na żądanie. Oczywiście nie ma tez stresu spowodowanego neurotycznym zachowaniem przełożonego, nikt nie stosuje wobec nas karalnego mobbingu.

To, czy własna firma będzie dla nas wybawieniem czy przytłaczającym zjawiskiem, zależy tak naprawdę od naszego charakteru, własnej osobowości i podejścia do wykonywania wszelkich obowiązków. Bez dwóch zdań prowadzenie przedsiębiorstwa wiąże się z szeregiem wyrzeczeń, ale i zasłużonych nagród. Jest to jednak zadanie tylko i wyłącznie dla osób o mocnym charakterze, które potrafią same nad sobą trzymać bat.

Fotografia w publikacji Flickr.com CC 2.0

Własny biznes. Tylko dla wytrwałych?
1 Komentarz

1 Komentarz

  1. Krzysztof

    9 lipca 2017 at 08:52

    Prowadzenie firmy w Polsce nie jest łatwe i to nie tylko ze względu na trudnych klientów, albo nieuczciwych partnerów biznesowych, ale trudną biurokrację i urzędników, którzy nie są skłonni do rozwiązywania nawet z pozoru błahych problemów przedsiębiorcy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Biznes i gospodarka

Na górę