Biznes

Własny biznes. Tylko dla wytrwałych?

Wielu ludzi marzy o tym, aby prowadzić własny biznes. Wydaje nam się, że jest to takie piękne, pełne luzu życie, gdzie można mało robić, a pieniądze się zarabia.

Własna firma to praca ponad normę

Prawda jest jednak taka, że prowadzenie własnej działalności gospodarczej wymaga ogromnego zaangażowania, samodyscypliny i umiejętności dokonywania trudnych wyborów. Zwłaszcza tak trudne jest to, kiedy prowadzi się jednoosobową działalność gospodarczą. Tu nie ma miejsca na lenistwo, zwolnienia lekarskie, nie ma urlopu na żądanie. Oczywiście nie ma tez stresu spowodowanego neurotycznym zachowaniem przełożonego, nikt nie stosuje wobec nas karalnego mobbingu.

To, czy własna firma będzie dla nas wybawieniem czy przytłaczającym zjawiskiem, zależy tak naprawdę od naszego charakteru, własnej osobowości i podejścia do wykonywania wszelkich obowiązków. Bez dwóch zdań prowadzenie przedsiębiorstwa wiąże się z szeregiem wyrzeczeń, ale i zasłużonych nagród. Jest to jednak zadanie tylko i wyłącznie dla osób o mocnym charakterze, które potrafią same nad sobą trzymać bat.

Fotografia w publikacji Flickr.com CC 2.0

Własny biznes. Tylko dla wytrwałych?
1 Komentarz

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Biznes i gospodarka

Na górę