Biznes

Biznesmenem się nie rodzisz. Przedsiębiorczości trzeba się nauczyć

Czy zdajesz sobie sprawę z tego, że wiele firm szkoleniowych, kierunków na studiach i zajęcia w szkołach uczą przedsiębiorczości?

Motywacja do sukcesu

Robią to często osoby, które same w życiu nie mogą pochwalić się żadnymi większymi sukcesami związanymi z zarabianiem pieniędzy czy prowadzeniem biznesu. Przedsiębiorczości bowiem trudno jest się nauczyć. Każdy kto chce jej zasmakować musi odważyć się na zdecydowane działania a nie słuchanie czystej teorii, która z rzeczywistością rzadko ma coś wspólnego.

Mówi się, że przedsiębiorczym po prostu trzeba się urodzić, ale nie wierz w to.

Możesz zyskać wiedzę o niej, ale będzie to wymagało dużego poświęcenia. Przede wszystkim musisz zacząć podejmować ryzyko i brać odpowiedzialność za siebie. Być niezależnym w myśleniu i myśleć o mechanizmach zachodzących na rynku, aby odnaleźć coś czego inni nie dostrzegają lub coś czego wszyscy się boją a nie jest wcale takie straszne.

Osoba przedsiębiorcza to osoba potrafiąca radzić sobie w każdych warunkach i nie chodzi tu o to, że każdy przedsiębiorczy jest z zasady bogaty. To nieprawda. Przedsiębiorczość to po prostu postawa życiowa charakteryzująca się tym, że osoba taka wie czego w życiu chce i realizuje cel bez względu na pojawiające się w jej otoczeniu problemy.

Fotografia w publikacji Flickr.com CC 2.0

Biznesmenem się nie rodzisz. Przedsiębiorczości trzeba się nauczyć
1 Komentarz

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Biznes i gospodarka

Na górę