Biznes

Biznesplan to podstawa. Przy jego tworzeniu pamiętaj o aspektach ekonomicznych

Wszelkie plany rozpoczęcia oraz rozwoju działalności gospodarczej muszą posiadać również analizę aspektu ekonomicznego.

Excel w biznesie

Tego typu działy biznesplanu są najczęściej analizowane przez instytucje wymagające zaprezentowania wymienionej dokumentacji pomysłu.

Zasadność udzielenia kredytu, czy innej formy wsparcia finansowego określana jest na podstawie danych zawartych w dziale finansowym dokumentacji. Aspekt ekonomiczny jest zatem najbardziej istotnym elementem wszelkich działań rozwojowych. Od samego początku działania musimy mieć możliwość pozyskiwania określonych środków dochodowych.

Owe finanse nie tylko muszą pokrywać wszelkie miesięczne wydatki związane z prowadzeniem naszej firmy, ale także powinny stanowić dochód na inne cele inwestycyjne. Każdy biznesplan powinien pokazywać, w jaki sposób kształtować się będą relacje pomiędzy wydatkami, a przewidywanymi dochodami działalności. Omawiane zestawienie finansowe daje obraz możliwości zarobkowania przez firmę. Nie tylko stanowi to punkt zaczepienia w określeniu naszej zdolności finansowej przez wybrane instytucje, ale również powinno dać nam sygnał dotyczący racjonalności podejmowanego, przez nas, wyzwania.

Fotografia w publikacji Flickr.com CC 2.0

Biznesplan to podstawa. Przy jego tworzeniu pamiętaj o aspektach ekonomicznych
1 Komentarz

1 Komentarz

  1. Sceptyczny Pan

    8 lipca 2017 at 14:47

    Dobra dobra, biznesplan fajna sprawa, ale miejcie tez na uwadze, że na ogół nic biznesie nie idzie tak jak mamy to rozrysowane na kartce. Warto przy jego tworzeniu założyć wariant najbardziej optymistyczny, bo w przeciwnym wypadku można się naprawdę rozczarować. Prowadzenie działalności gospodarczej nie jest łatwe, wymaga dużych nakładów pracy i wyczucia rynku. Czasami przychodzi kryzys i ludzie nie będą kupowali pewnych usług i produktów (okresowo) – wszystkie te elementy warto sobie odpowiednio wcześnie przewidzieć – takie jest moje zdanie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Biznes i gospodarka

Na górę