Dom

Czy można prać torbę podróżną? Zdradzamy najlepsze sposoby!

Ten, który choć raz nie zalał swojej torby, niech pierwszy rzuci kamieniem. Wypadki chodzą po ludziach, ale co zrobić, jeśli zdarzył się w Twojej jedynej lub ulubionej torbie? Nie załamuj się! Można szybko temu zaradzić i sprawić, że będzie wyglądała jak nowa, przyniesiona prosto ze sklepu. W tym artykule przedstawimy Ci jak skutecznie prać torby podróżne.

Na co najczęściej narażone są nasze torby do podróży?

Użytkowane zgodnie z przeznaczeniem potrafią niejednokrotnie mieć styczność z wieloma substancjami. Pomieszczą absolutnie wszystko, jednak nie jest ich to w stanie uchronić przed zabrudzeniami powstającymi od wewnątrz torby. Przenosząc płyny lub kosmetyki, nie bierzemy pod uwagę, że coś się wysypie lub rozleje, a to jedna z najczęstszych przyczyn kwalifikujących materiał do prania. Nawet jeśli spakujemy w osobny woreczek lub pojemnik, nie mamy 100% pewności, że nie naruszymy go w trakcie podróży.

Kolejną grupą są zabrudzenia pojawiające się z zewnątrz. Kładzenie bagażu na mokrym podłożu lub ocieranie nią o elementy przyrody to nie wszystko. Nawet jedzenie czekolady z torbą na kolanach bywa niebezpieczne dla naszej torby. Małe plamki na ciemnym tle można śmiało usunąć mokrymi chusteczkami, ale co jeśli mamy do czynienia z jasną tkaniną lub uciążliwą plamą? Czas na bardziej drastyczne środki!

Najlepsze sposoby na plamy

Jeśli zabrudzenie jest wyjątkowo uparte, to należy sięgnąć po najcięższe działa. Miękką i cienką tkaninę możemy śmiało wyprać w pralce. Bez obaw o jakiekolwiek uszkodzenia lub wypłowienie materiału. Oczywiście, nie podlega dyskusji użycie odpowiednich detergentów, które w żaden sposób nie wpłyną na jakość. Wszystkie informacje odnośnie do mycia materiału są umieszczone na metce i nią należy się bezwzględnie kierować, jeśli nie chcemy po nieudanym praniu kupować nowej. Najważniejsze jest wyciągnięcie wszystkich usztywnianych elementów lub kawałków mających zapobiec zginaniu się. Szybkie wypranie w pralce jest najwygodniejszą opcją, jednak nie zawsze producent zezwala na tego typu poczynania. Co zrobić wtedy?

Dobrym wyborem będzie zaopatrzenie się w szczotkę o miękkim włosiu i za jej pomocą miejscowe usuwanie poplamień. Użycie specjalnego mydełka odplamiającego ułatwi ten proces i nie będzie trzeba długo szorować. Jeśli jednak plama nie chce zejść, to należy oddać torbę do pralni, bo kombinując na własną rękę, możemy poważnie uszkodzić materiał i nie będzie się nadawać już do użytku. W przypadku, gdy pojawia się tylko nieprzyjemny zapach, możemy za pomocą żelazka parowego usunąć bakterie, które są tu największymi winowajcami. Nie dotykając dyszą do materiału, z odległości, kierujemy gorącą parę w wywiniętą na lewą stronę torbę. Wysoka temperatura likwiduje drobnoustroje i odświeża tkaninę.

Mamy nadzieję, że wykorzystasz podane sposoby, a Twoja torba będzie lśniła czystością, jak nigdy dotąd! Dobrze jest dawać rzeczom drugą szansę i nie wymieniać ich od razu na nowe. Nie poddawaj się, te plamy są do usunięcia.

Czy można prać torbę podróżną? Zdradzamy najlepsze sposoby!
Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Biznes i gospodarka

Na górę