Biznes

Ekonomia podstawą sukcesu finansowego. Poznaj, a później działaj

Zanim podejmiemy jakąkolwiek działalność gospodarczą warto poznać podstawowe zasad makro i mikroekonomii, bowiem właściwa analiza ekonomiczna i dobrze przygotowany biznes plan pozwala na planowanie, kontrolę oraz budowanie firmy przez wszystkie konieczne etapy.

Inteligencja finansowa

Mamy tu więc do czynienia zarówno ze sprawami organizacyjnymi i technicznymi, logistycznymi oraz wizerunkowymi. Takiej analizie powinna zostać również poddana ocena sprawozdania finansowego i płynności finansowej firmy. Ponadto kierunki rozwoju, możliwości kapitału ludzkiego czy kształtowanie struktury kapitału przedsiębiorstwa.

Dla każdego początkującego przedsiębiorcy wszystkie powyższe terminy brzmią bardzo abstrakcyjnie i specjalistycznie, po kilku miesiącach zarządzania, szybko przekonuje się o tym, że wdrażanie zasad ekonomii okazuje się niezbędne. I najlepiej to robić od samego początku, jeśli poważnie zależy nam na osiągnięciu sukcesu w swojej branży a nie chcemy zdawać się na fart lub niefart czy przychylność losu.

Fotografia w publikacji Flickr.com CC 2.0

Ekonomia podstawą sukcesu finansowego. Poznaj, a później działaj
1 Komentarz

1 Komentarz

  1. patriota123

    8 lipca 2017 at 14:13

    Moim zdaniem Polakom brakuje podstawowej edukacji finansowej i stąd te wszystkie problemy z niegospodarnością. Niestety traci na tym także sama gospodarka jako taka – mam nadzieję, że z czasem ulegnie to zmianie, a w liceach i na studiach ktoś zacznie wykładać podstawową wiedzę z zakresu finansów i ekonomii. Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Biznes i gospodarka

Na górę