Finanse

Eksperci: Kredyty tak, ale nie dla każdego

Nie zawsze korzystanie z kredytów jest niekorzystnym rozwiązaniem. W przypadku, gdy musimy dokonać większego zakupu, kredyt jest dla nas jedną możliwością dokonania takiego zakupu w wyznaczonym czasie.

Dla kogo kredyt?

Dobrym rozwiązaniem jest kredytowanie takich zakupów, jak samochód, czy lepszy sprzęt domowy, co pozwala na zmniejszenie czasu, jaki musimy poświęcać na dotarcie do pracy, czy prace domowe. Czas jest zawsze alternatywnym kosztem, więc jego oszczędność, pozwala na poświęcenie go na inne, ważniejsze cele. Nie powinniśmy się decydować na finansowanie z kredytów bieżącej konsumpcji. W ten sposób możemy wpaść w trudności finansowe. Jeśli już decydujemy się na finansowanie z kredytów bieżącej konsumpcji, musimy zakładać, że nasza sytuacja finansowa w przyszłości znacznie się poprawi i nie będziemy musieli korzystać z nowych kredytów. Kredyt na konsumpcję bieżącą pozwala nam na utrzymanie stopy życia jaką w danej chwili posiadamy.

Z drugiej strony przyszłe raty kredytowe i tak taką stopę życia obniżą, chyba że nasze dochody znacznie wzrosną. Kredyt powinien być również maksymalnie tani, co wymaga szukania takich ofert, w jakich możemy korzystać z niskiego oprocentowania, ale również z minimalnych kosztów dodatkowych, jak prowizja, czy ubezpieczenie.

Fotografia w publikacji Flickr.com CC 2.0

Eksperci: Kredyty tak, ale nie dla każdego
1 Komentarz

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Biznes i gospodarka

Na górę