Nieruchomości

Ile kosztują okna PCV?

Stolarka rozwinęła się ostatnimi laty bardzo dynamicznie. Nie ominęło to także wszelkiego rodzaju okien. Okno PCV jest zdecydowanie tańsze od tych tradycyjnych – jakie jeszcze sekrety ukrywają? Ile kosztują okna PCV? Jak zamontować okno PCV? Jak uszczelnić okno PCV? Dowiecie się Państwo w tym artykule. Zapraszamy do lektury!

Jak zamontować okno PCV?

Jak powszechnie wiadomo, jednym z czynników, które determinują ceny okien, jest materiał oraz rozmiar danego okna. Obecnie bardzo popularne stały się okna PCV – są najczęściej wybierane przez klientów. Co oznaczają okna plastikowe? Otóż jest to oszczędność Twojego portfela oraz większy komfort wszystkich domowników. Jak widzisz, jest to dość opłacalna inwestycja na długie lata. Zalecane jest, abyś kupił modele trzyszybowe, ponieważ zapewniają one lepszą izolację. Czemu jest bardziej opłacalne? Ponieważ za modele dwuszybowe zapłacisz około 700 zł, a za trzyszybowe mniej więcej 800 zł, ale korzyści z pewnością pokryją wyłożenie dodatkowego banknotu. Oczywiście istnieją modele nawet pięcioszybowe, które sprawdzą się idealnie w budownictwie domów pasywnych. Jeżeli chcesz znaleźć jakieś dla siebie, to zajrzyj na stronę producenta okien.

No dobra, zakupiłeś okno, ale jak je zamontować? Przede wszystkim musisz pamiętać o tym, że montaż okien PCV zdecydowanie różni się od tych tradycyjnych. Inaczej montuje się okna w ścianach jednowarstwowych i wielowarstwowych. Montaż okien PCV rozpocznij od demontażu starego okna – jest to logiczny, ale bardzo ważny krok. Potem należy sprawdzić, czy rama jest wystarczająco wytrzymała, musi ona zostać także dokładnie oczyszczona. Dlaczego? Aby nie było problemów ze szczelnością! Otwory odpływowe i rowek wypełnij po prostu uszczelniaczem. Naokoło ramy musisz przykleić również uszczelkę. Montaż okien PCV wykonaj na kliny regulowane, po czym przyłóż wtedy bardzo dokładnie ościeżnicę z PCV. Ostatnim etapem jest regulacja klinów środkowych, która kończy mocowanie. Gratulację!

Jak uszczelnić okno PCV?

Eksperci ostrzegają, że przez nieszczelne okna może uciekać nawet do 30% ciepła – co skutkuje większymi kosztami ogrzewania. Jeżeli coś poszło nie tak przy montażu okna lub nieszczelność pojawiła się dopiero po pewnym czasie (jesteś pewny, że dobrze wyczyściłeś ramę?) to istnieją pewne kroki, które Ci pomogą. Uszczelki z pianki poliuretanowej nadadzą się do tego doskonale, pamiętaj, żeby sprawdzić ich rozmiar, inaczej nie będą pasować. Uszczelki przyklej do oczyszczonych ościeżnic.

Zdecydowanie najprostszym krokiem będzie zastosowanie listw uszczelniających. Pamiętaj, że listwa musi być doskonale wymierzona! Zalecane jest ta metoda, ponieważ listwy zdecydowanie są jednym z najtańszych materiałów, no i całokształt może wyglądać jeszcze lepiej, a na dodatek będziesz miał szczelne okno!

Ile kosztują okna PCV?
Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Biznes i gospodarka

Na górę