Finanse

Inwestycje giełdowe. Czy warto?

Poruszając zagadnienia związane z tematem takim finanse koniecznie trzeba wspomnieć o giełdzie.

Legalny hazard czy miejsce inwestycji?

Słowo to pada najczęściej oczywiście w kontekście inwestowania. Jeżeli ktoś zamierza rozpocząć swoją przygodę z giełdą, powinien poznać przede wszystkim mechanizmy nią rządzące oraz związane z nią zagadnienia – w tym zakresie zdecydowanie najlepiej jest skorzystać z pomocy specjalisty.

Zawsze zresztą takiego doradcę trzeba przy tej okazji posiadać. Kolejna sprawa, z którą koniecznie trzeba się zapoznać zanim zacznie się na giełdzie lokować finanse jest tak zwana psychologia giełdy.

To w późniejszym okresie ułatwia naprawdę bardzo wiele rzeczy – żeby wspomnieć chociażby o czymś takim jak bycie wyczulonym na okazje inwestycyjne. Mówiąc bowiem językiem potocznym, na inwestowaniu na giełdzie zawsze najlepiej wychodzi ten, kto ma do tego nosa – jakiś szósty zmysł. Jest to też dokładna znajomość mechanizmów rządzących giełdą. Połączenie wiedzy i intuicji jest w tym kontekście wymarzoną wręcz parą.

Fotografia w publikacji Flickr.com CC 2.0

Inwestycje giełdowe. Czy warto?
1 Komentarz

1 Komentarz

  1. Marzena

    7 lipca 2017 at 18:27

    Moim zdaniem szkoda czasu na poświęcanie się inwestycjom giełdowym. Znacznie lepiej skupić się na racjonalnym zarządzaniu finansami niż marnować czas i pieniądze na zarządzanie czym, nad czymś nie mamy tak naprawdę kontroli – taka jest właśnie giełda niestety.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Biznes i gospodarka

Na górę