Biznes

Eksperci: w kryzysie niewielu potrafi właściwie podejmować decyzje

Trudne ekonomiczne czasy wymagają poświęcenia w zakresie finansów. Każdy człowiek powinien nastawić się na jak najlepsze gospodarowanie dostępnymi zasobami.

Zarządzanie kryzysem

Jest to stosunkowo łatwe, jeżeli zdasz sobie sprawę z powagi sytuacji. Żyjemy w świecie, który obfituje w okazje finansowe, ale jest także przesiąknięty pułapkami. Aby w nie nie wpadać, trzeba poświęcić chwilę uwagi na pojęcia ekonomiczne.

Kruczki prawne są np. bardzo szeroko wykorzystywane w świecie biznesu. Okazuje się, że najpotężniejsze firmy przeznaczają na podatki mniej pieniędzy niż przeciętny Kowalski. Jak to się dzieje? Ogólnie rzecz biorąc specjaliści podatkowi doskonale wiedzą jak mogą odpisywać od ogólnej wartości podatku wiele rzeczy, a przeciętny człowiek takiej wiedzy nie posiada.

Wystarczy jednak chociaż minimum informacji, aby poznawać luki w prawie i stać się przynajmniej trochę bogatszym człowiekiem. Oczywiście nikt nikogo nie namawia do działania przeciwko państwu. Chodzi o to, aby wykorzystać efektywnie dostępne już instrumenty, które są całkowicie legalne i nikomu krzywdy zrobić nie mogą. Czasami wystarczy do tego dobra książka i chwila relaksu, aby zdać sobie sprawę z tego typu zależności.

Fotografia w publikacji Flickr.com CC 2.0

Eksperci: w kryzysie niewielu potrafi właściwie podejmować decyzje
1 Komentarz

1 Komentarz

  1. Jacek W.

    8 lipca 2017 at 12:25

    Moim zdaniem Polakom brakuje po prostu podstawowej wiedzy z zakresu finansów – to jest główny problem. Nie winię ich samych, ale system edukacji w naszym kraju – przedsiębiorczość i wiedza o społeczeństwie są jednymi z najważniejszych w szkole, a zawsze są bagatelizowane przez grono pedagogiczne zarówno w gimnazjum jak i w liceum.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Biznes i gospodarka

Na górę