Honda Accord
Biznes

Jak można zaoszczędzić pieniądze dzięki kalkulatorowi AC/OC?

Ubezpieczając swój samochód, na pewno co roku szukasz oszczędności. Twoja polisa wcale nie musi być droga. Wysokość składki może znacząco obniżyć przysługująca Ci zniżka za bezszkodową jazdę. Ale możesz też sporo zaoszczędzić, korzystając z kalkulatora OC/AC, który znajdziesz w Internecie. Zobacz, w jaki sposób pomoże Ci on zmniejszyć wydatki na ubezpieczenie samochodu.

Masz wgląd we wszystkie oferty

Wybieranie spośród kilku zaledwie ofert ubezpieczeniowych to żaden wybór. Aby móc najlepiej rozeznać się w dostępnych na rynku polisach i ich cenach, musisz poznać wszystkie możliwości. Agenci są, co prawda, dobrze poinformowani i znają szczegóły wielu ofert, ale często współpracują tylko z niektórymi towarzystwami ubezpieczeniowymi albo wręcz pracują dla jednego ubezpieczyciela. Korzystanie wyłącznie z pomocy agenta może Cię zatem ograniczać w wyborze.

Dużo więcej możliwości daje Ci skorzystanie z dostępnego w sieci kalkulatora ubezpieczeń OC/AC, zawierającego wszystkie oferty, z których możesz skorzystać. Jednocześnie nie będziesz musiał tracić czasu na ich weryfikację, bo kalkulator wybierze te ubezpieczenia, które będą dostosowane do Twoich potrzeb, określonych w formularzu. Dzięki takim narzędziom możesz mieć pewność, że nie ominie Cię żadna atrakcyjna oferta.

Od razu uwzględniasz obowiązujące promocje

Kalkulator AC/OC zweryfikuje podane przez Ciebie w formularzu dane i wyliczy składkę. Oprócz tego, że w tej kalkulacji uwzględnione będą Twoje zniżki, otrzymasz kwotę, która już zawiera rabat z promocji obowiązujących u danego ubezpieczyciela. Towarzystwa ubezpieczeniowe najczęściej oferują:

  • zakup polisy w pakiecie, np. OC + AC + NNW,
  • rabat przy równoczesnym zakupie innego ubezpieczenia, np. nieruchomości,
  • zniżkę na ubezpieczenie kolejnego auta,
  • zniżkę za posiadanie dzieci,
  • niższe ceny przy mniejszej mocy silnika w ubezpieczanym pojeździe.

Wybierasz tylko to, czego potrzebujesz

Agenci ubezpieczeniowi bywają bardzo pomocni przy wyborze ubezpieczenia komunikacyjnego. Niektórzy jednak starają się sprzedać jak najwięcej polis, aby zyskać większą prowizję. Decydując się więc na skorzystanie z ich wsparcia, musisz liczyć się z tym, że zaproponują Ci oni większy zakres ochrony niż zakładałeś na początku.

Pamiętaj, że rozszerzony zakres polisy, który przewiduje działanie polisy na przykład poza granicami kraju, raczej nie przyda Ci się, jeśli nie planujesz wyjazdu z Polski. Wybierając takie ubezpieczenie zwiększysz tylko niepotrzebnie swoją składkę.

Używając kalkulatora, samodzielnie wybierzesz zakres, który Cię interesuje. Już na etapie wypełniania formularza będziesz miał możliwość zdecydowania, czy interesuje Cię wyłącznie ubezpieczenie OC, czy chcesz dobrać do niego AC, NNW, a może także assistance.

Podajesz dokładne dane i wyliczasz najbardziej prawdopodobną składkę

Pewnie nie raz zdarzyło Ci się, że agent ubezpieczeniowy podczas spotkania zapytał Cię o dane, których nie byłeś w stanie od razu podać. Przebieg samochodu, wartość pojazdu, data pierwszej rejestracji to informacje, które trudno jest zapamiętać. Tym bardziej, jeśli nie spodziewasz się, że będziesz musiał je przedstawić ubezpieczycielowi. A rzetelne informacje to podstawa wyliczenia odpowiedniej składki i gwarancja otrzymania odszkodowania w razie zaistnienia szkody.

Kalkulatora ubezpieczeń OC/AC możesz używać w domu. Wystarczy Ci chwila wolnego czasu i dostęp do Internetu. Wyszukiwanie, porównywanie, a nawet zakup polisy online będzie o tyle łatwiejszy, że wszystkie dane, które będziesz musiał podać w formularzu kalkulatora, na pewno znajdziesz w swojej domowej dokumentacji. Po tak dokładnym wypełnieniu formularza otrzymasz najbardziej wiarygodną ofertę i trafnie wyliczoną składkę.

Jak można zaoszczędzić pieniądze dzięki kalkulatorowi AC/OC?
Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Biznes i gospodarka

Na górę