Gospodarka

Jak wypada polski złoty na tle innych walut? Prognozujemy jego przyszłość

Kryzys gospodarczy ma wpływ na siłę złotego. Jak wypada on w porównaniu do dolara?

Według najnowszych badań statystycznych polski złoty wciąż pozostaje stosunkowo słaby w stosunku do innych walut zagranicznych jak na przykład dolar, euro czy frank szwajcarski.

Złotówka do dolara

Co ważne, bardzo opłaca się więc teraz sprzedaż owych walut pod warunkiem, że były one zakupione w momencie kiedy polski złoty stał na stosunkowo wysokiej pozycji, to znaczy był stosunkowo mocny. Według analityków, tendencja słabnącego złotego potrwać może jeszcze dłuższy czas, a to ze względu na niekorzystną sytuację finansową naszego kraju spowodowanego kryzysem gospodarczym. Jest on bowiem odczuwany na naszych terenach mimo informacji o tym, że Polska była jedynym krajem Europy, który w dobie kryzysu zanotował wzrost wskaźnika PKB.

Dla przypomnienia podam, iż jest to skrócona nazwa od Produktu Krajowego Brutto to jest jeden z najbardziej podstawowych mierników dochodów narodowych na jego terenie w ściśle określonej jednostce czasowej. Stąd też zanotowano tak duży wzrost między innymi takich produktów jak benzyna czy inne paliwa jak również produktów żywnościowych. Niekorzystną informacją są także plany rządu mające na celu podwyżkę podatku VAT o jeden punkt procentowy.

Fotografia w publikacji Flickr.com CC 2.0

Jak wypada polski złoty na tle innych walut? Prognozujemy jego przyszłość
1 Komentarz

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Biznes i gospodarka

Na górę