Aktualności

Dobry przedsiębiorca, czyli jaki? Cechy charakteru, umiejętności, komunikacja

Szybkość w podejmowaniu odpowiednich decyzji, dobry kontakt z zespołem, umiejętność pracy w grupie – oto najważniejsze cechy dobrego przedsiębiorcy.

Wiesz, że do bycia dobrym przedsiębiorcą nie wystarcza tylko umiejętności czysto praktyczne związane z prowadzeniem działalności podstawowej.

Kluczowe kompetencje

Taka osoba musi być po prostu wszechstronnie uzdolniona i posiadać szereg wykształconych dobrze umiejętności. Jakich? Tak jak wcześniej zauważono, umiejętności techniczne, praktyczne, które pozwolą przedsiębiorcy wiedzieć co tak naprawdę robi i ewentualnie sprawdzać przebieg prac.

Po drugie, a może nawet najistotniejsze, są umiejętności interpersonalne, czyli te dzięki którym człowiek porozumiewa się z otoczeniem i komunikuje swoje myśli. Przedsiębiorca po prostu musi umieć dogadać się ze wszystkimi.

Nie tylko z jednostkami, ale także z grupami. Co dalej? Na pewno musi posiadać umiejętność analitycznego myślenia i wiązać ze sobą wiele często niezwiązanych na pierwszy rzut oka faktów. Najlepsi przedsiębiorcy właśnie dzięki analizie informacji, o których nikt nie myślał, że mają znaczenie odnieśli niebywały finansowy sukces. Jedną z ostatnich umiejętności jest ta związana z podejmowaniem decyzji.

Każdy z nas de facto musi się jej nauczyć a przedsiębiorca szczególnie, ponieważ od szybkości i racjonalności wyboru zależy często być albo nie być w biznesie.

Fotografia w publikacji Flickr.com CC 2.0

Dobry przedsiębiorca, czyli jaki? Cechy charakteru, umiejętności, komunikacja
1 Komentarz

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Biznes i gospodarka

Na górę