Gospodarka

Kolejna agencja obniża rating USA. Co dalej ze Stanami Zjednoczonymi?

Na świecie jest wiele agencji ratingowych, których zadaniem jest ocena gospodarek poszczególnych krajów oraz prognozy na przyszłość, jakie są po prostu perspektywy rozwoju danych krajów.

Co dalej ze Stanami Zjednoczonymi?

Najważniejsze agencje ratingowe na świecie poprzez swoje publikacje o obniżeniu czy podwyższeniu notowań danego kraju potrafią bardzo mocno zachwiać gospodarkami, a zwłaszcza finansami tych krajów, przy niekorzystnych prognozach.

W ciągu ostatnich kilku lat kryzysowych kolejne agencje obniżają notowania gospodarek kolejnych krajów najmocniej ucierpiały na tym kraje europejskie, kilka z nich już ma obligacje na poziomie tak zwanym śmieciowym, jak przykładowo Grecja czy Portugalia.

Przy niekorzystnych prognozach agencji ratingowych obligacje danych krajów nie są dobrze sprzedawane, a ich waluta tanieje. Ostatnio kolejna agencja obniżyła ranting dla USA, podając jako główny powód decyzje Centralnego Banku USA o wypuszczeniu dodatkowego biliona dolarów do obiegu, co zdaniem agencji podwyższy ceny surowców i uderzy w amerykańskich przedsiębiorców.

Fotografia w publikacji Flickr.com CC 2.0

Kolejna agencja obniża rating USA. Co dalej ze Stanami Zjednoczonymi?
1 Komentarz

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Biznes i gospodarka

Na górę