Finanse

Kredyty krótkoterminowe. Dla kogo?

Znaczna większość ludzi na kredyty krótkoterminowe nie patrzy zbyt przychylnym okiem, ale mimo to bardzo często ludzie korzystają właśnie z tego rodzaju formy zadłużenia bankowego.

Gotówka potrzebna od zaraz

Wypadałoby teraz powiedzieć, dlaczego kredyty krótkoterminowe nie cieszą się zbyt dobrą sławą, a przy tym są tak bardzo popularne. Oczywiście jest to uzależnione od ich największych minusów i plusów, które jak nie spojrzeć są ze sobą nierozerwalnie powiązane. Na początek można zacząć od wyszczególnienia cech negatywnych kredytów krótkoterminowych.

Owe formy zadłużenia są powiązane ze stosunkowo niewielkimi sumami pieniędzy. Żeby tego rodzaju transakcje opłacały się podmiotom bankowym zostają one bardzo wysoko oprocentowane, a już na pewno zdecydowanie wyżej, aniżeli wszystkie kredyty długoterminowe.

Spore odsetki w kredytach krótkoterminowych, przekładają się na wysokie raty. Największymi plusami kredytów tego rodzaju jest między innymi to, że są udzielane w zasadzie z miejsca. Niekiedy do ich otrzymania konieczny jest tylko dowód osobisty.

Fotografia w publikacji Flickr.com CC 2.0

Kredyty krótkoterminowe. Dla kogo?
1 Komentarz

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Biznes i gospodarka

Na górę