Gospodarka

Od czego uzależnione są notowania giełdowe? Sprawdziliśmy to

Osoby inwestujące pieniądze w ciemno muszą odznaczać się odwagą i sporą widzę oraz odrobiną szczęścia. Posiadasz wszystkie te cechy?

Dzień po dniu możemy obserwować jak zmieniają się notowania giełd. Są one uzależnione od ogólnej tendencji panującej na rynku (wedle zasad teorii Dowa są tendencje pierwotne, wtórne, trzeciorzędowe i wszystkie one wpływają na kurs walut, akcji, funduszy inwestycyjnych), lecz nie tylko.

Przewidywanie kursów giełdowych

Mnóstwo wagi przykłada się do sytuacji politycznej panującej w danym kraju oraz na świecie, nastawienia społeczeństwa, a także okresu czasu, kiedy następuje inwestycja. Często zastojowe bywają okresy letnie oraz zimowe.

Dobrzy specjaliści i wizjonerzy finansowi są w stanie przewidzieć, co będzie się dziać z naszymi zainwestowanymi pieniędzmi za kilka miesięcy.

Oczywiście wśród nich możemy się znaleźć również my, lecz potrzeba ku temu także całkiem sporo talentu. Jeżeli owego nie posiadamy, to nie pozostaje nam nic innego słuchać się ich porad. Musimy także bacznie obserwować sytuację na rynku, by nie przegapić odpowiedniej okazji na sprzedaż, czy też kupno danego rodzaju akcji, czy też waluty. I bezwzględnie musimy zdążyć przed złowrogą bessą.
Fotografia w publikacji Flickr.com CC 2.0 Daniel Foster

Od czego uzależnione są notowania giełdowe? Sprawdziliśmy to
1 Komentarz

1 Komentarz

  1. niezalogowany

    5 lipca 2017 at 19:54

    Giełda taka czy inna to jest mimo wszystko ryzyko, ale i zabawa dla osób, które zarządzają bardzo dużym kapitałem. Moim zdaniem przeciętny Kowalski nie ma żadnych szans na wyciągnięcie jakiegokolwiek kapitału na giełdzie ani Forex’iem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Biznes i gospodarka

Na górę