Naramowice Poznań
Nieruchomości

Osiedle Naramowice – dlaczego warto tam zamieszkać?

W każdej przestrzeni miejskiej, w naturalny sposób kształtują się strefy o określonym przeznaczeniu. W ten sposób, na mapie Poznania oraz innych miast można wskazać ścisłe centrum, dzielnicę handlową, mieszkalną, obszary parkowo rekreacyjne oraz nieużytki. Podejmując decyzję o przeprowadzce w nowe miejsce, warto wcześniej zapoznać się z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, który podpowie nam jaki charakter ma lub może mieć w przyszłości wybrana przez nas dzielnica. Ma to szczególne znaczenie zwłaszcza w przypadku nowych inwestycji mieszkaniowych, które zazwyczaj stawiane są przez deweloperów na zupełnie pustych obszarach.

Dużą popularnością wśród mieszkańców Poznania, cieszy się ostatnio Osiedle Naramowice. Dlaczego akurat to miejsce na mapie miasta przyciąga inwestorów z coraz to nowszymi inwestycjami mieszkaniowymi? Dlaczego coraz więcej młodych rodzin decyduje się zamieszkać właśnie na Osiedlu Naramowice? Wynika to głównie z charakteru całej dzielnicy. Naramowice w Poznaniu to niezwykle przyjazna mieszkańcom, typowo mieszkalna część miasta, otoczona z każdej strony zielenią, pozostająca dobrze skomunikowana z centrum miasta i posiadająca rozbudowaną bazę usługowo-użytkową. Poznaj wszystkie powody, dla których warto przeprowadzić się na Osiedle Naramowice. Czytaj dalej!

Osiedle Naramowice – czym jest? 

Osiedle Naramowice to jedna z najbardziej przyjaznych mieszkańcom lokalizacji na mapie Poznania. Niewielki obszar na północy miasta powstał w granicach dawnej wsi Naramowice. Osiedle Naramowice od północy i wschodu otaczają tory kolejowe i rzeka Warta, od południa ulice Lechicka i Umultowska, a od zachodu ul. Umultowska oraz tory kolejowe. Wyjątkowo położone Osiedle Naramowice graniczy z innymi dzielnicami typowo mieszkalnymi, znajdującymi się na północy miasta. Są to: Umultowo, Różany Potok, Piątkowo, Winogrady oraz WIlczy Młyn. 

Dodatkowo, Naramowice położone są w bezpośredniej bliskości wspaniałych, rozległych terenów zielonych: rezerwatu Żurawiniec, Moraska oraz doliny Warty. Centrum całej dzielnicy jest ulica Naramowicka, która już niedługo za sprawą usprawnień komunikacyjnych zostanie wzbogacona o ulicę Nową Naramowicką oraz tramwaj na Naramowice, które zapewnią komfortowy i sprawny dojazd z Osiedla Naramowice do centrum miasta. Wszystkie nowe inwestycje mieszkaniowe na Osiedlu Naramowice są tak lokalizowane, aby swobodnie można było dostać się do nich z ulicy Naramowickiej. Tam też koncentruje się życie całej dzielnicy. W bezpośredniej bliskości wszystkich mieszkań na Osiedlu Naramowice znajdują się sklepy, restauracje, banki, urzędy pocztowe, przedszkola, szkoły, a nawet kampus uniwersytecki. Z tego względu mieszkanie na Osiedlu Naramowice będzie świetnym wyborem zarówno dla rodzin z dziećmi jak i studentów, szukających odpowiedniego miejsca na samodzielne życie. 

Również bliskość Poznańskiego Szybkiego Tramwaju sprzyja spontanicznym wypadom ze znajomymi do centrum miasta czy pobliskich galerii handlowych: Pestki i Plazy. Dzięki rozległym terenom zielonym otaczającym Osiedle Naramowice, również miłośnicy biegania oraz aktywności na świeżym powietrzu znajdą tutaj swój wewnętrzny spokój ducha.  

Marzysz o własnym, przestronnym i jasnym mieszkaniu z dużym tarasem? Chcesz aby w nowym lokum spokojnie zmieściła się cała rodzina? A może największe znaczenie ma dla Ciebie teren dookoła mieszkania? Plac zabaw, tereny zielone? Jeśli szukasz wyjątkowej lokalizacji  na mapie Poznania, w której rozpoczniesz nowe życie, koniecznie sprawdź inwestycję: https://www.noveolendry.pl/oferta/ na Osiedlu Naramowice. Przekonaj się jak wspaniała stylistyka i materiały najwyższej jakości tworzą idealne lokum dla nowoczesnych rodzin. Wejdź na stronę inwestycji i sprawdź wszystkie atuty mieszkań na sprzedaż na Osiedlu Naramowice. Poczuj wyjątkowy klimat miejsca, w którym po prostu chce się  żyć. 

Osiedle Naramowice – dlaczego warto tam zamieszkać?
Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Biznes i gospodarka

Na górę