Przemysł

Przyłbice spawalnicze – automatyczne czy pasywne?

Fotografia na licencji CC 2.0 flickr.com autorstwa Hortlander

Zadaniem przyłbicy spawalniczej jest ochrona oczu spawacza oraz zapewnienie mu bezpiecznej, komfortowej pracy. Zakup dobrej jakości akcesorium to najlepsza inwestycja we własne zdrowie i bezpieczeństwo oraz pewność prawidłowego wykonywania obowiązków zawodowych. Na zakupie przyłbicy spawalniczej zdecydowanie nie warto oszczędzać, gdyż od jej jakości zależą bezpieczeństwo i jakość pracy. Spawacze poszukujący idealnego rozwiązania dla siebie mają do wyboru dwa rodzaje przyłbic – automatyczne (aktywne) oraz pasywne.

Przyłbice pasywne i ich krótka charakterystyka

Przyłbice pasywne to bardzo proste w konstrukcji oraz pod względem funkcjonalności akcesoria spawalnicze, które mają postać specjalnych masek zakładanych na głowę. Ich główną zaletą jest przede wszystkim cena, która jest stosunkowo niska i przez to przystępna dla każdego spawacza. Przyłbice pasywne są proste w działaniu, a ich jakość w największej mierze zależy od rodzaju zastosowanego filtra. Barwione szkło posiada stały, odpowiednio dobrany poziom przyciemnienia, który ma za zadanie chronić oczy przed promieniowaniem rentgenowskim i ultrafioletowym generowanym przy spawaniu łukiem elektrycznym.

Akcesoria pasywne wyposażone w słabszej jakości filtr mogą powodować dyskomfort spowodowany wrażeniem ciemności po wygaszeniu łuku. W dłuższej perspektywie może on skutkować bólami oczu oraz zmęczeniem. Z tego powodu, przyłbice pasywne są polecane głównie do spawania metodą MMA i migomatem. Inną wadą przyłbic pasywnych jest także utrudnianie pracy – wielu spawaczy narzeka bowiem na konieczność każdorazowego podnoszenia i opuszczania maski w celu kontrolowania postępów spawania. W takiej sytuacji warto zainteresować się przyłbicami aktywnymi, czyli automatycznymi – korzystanie z nich pozwala bowiem wyeliminować większość problemów i mankamentów związanych z użytkowaniem przyłbic pasywnych.

Jak działają przyłbice automatyczne i jakie są ich zalety?

Przyłbice automatyczne to specjalne maski wyposażone w nowoczesny filtr, który samoczynnie reguluje stopień przyciemnienia. Są to akcesoria profesjonalne, skierowane do najbardziej wymagających spawaczy, który pragną w najlepszy dostępny sposób zatroszczyć się o swoje zdrowie oraz komfortową pracę. Przyłbice aktywne przyciemniają się do określonego stopnia w bardzo szybkim tempie, co gwarantuje wysoką ochronę wzroku przed szkodliwym promieniowaniem. Nie ma także konieczności każdorazowego podnoszenia i opuszczania maski, gdyż w momencie wygaszenia łuku przyłbica rozjaśnia się samoczynnie pozwalając na kontrolowanie wyników pracy bez wykonywania dodatkowych czynności.

Wysokiej jakości przyłbice automatyczne są dostępne w ofercie znanej amerykańskiej marki 3m speedglass. Są to nowoczesne i zaawansowane pod względem technologicznym rozwiązania, które na tle innych akcesoriów wyróżniają się doskonałymi parametrami oraz wysoką jakością wykonania. Przyłbice 3m speedglass zostały zaprojektowane i skonstruowane w taki sposób, aby zapewnić spawaczom zarówno bezpieczeństwo pracy, jak i wygodę. Wszystkie przyłbice są wyposażone w samościemniające się wizjery bazujące na ulepszonych filtrach 3m speedglass, które gwarantują jeszcze lepszą widoczność oraz skuteczniejszą ochronę wzroku. Ich szeroki wybór oraz zróżnicowanie ułatwia wybór rozwiązania odpowiedniego dla każdego spawacza.

Przyłbice spawalnicze – automatyczne czy pasywne?
Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Biznes i gospodarka

Na górę