Finanse

Jaki samochód dostawczy wybrać?

Wiele małych przedsiębiorstw, rozpoczynających swoją działalność, nie od razu decyduje się na zakup własnego auta dostawczego. Korzysta więc z oferty firm transportowych. Jednak z czasem taka długoterminowa współpraca okazuje się nieopłacalna i logistycznie skomplikowana. Towar czeka na dostawcę, klienci się denerwują. Warto wtedy zainwestować we własny samochód firmowy. Czy jest to opłacalne? I dalej – które auto wybrać?

Jaki samochód dostawczy do 20 tys?

Zanim wybierzemy się do dealera samochodowego, zaczniemy sprawdzać oferty leasingowe czy przeglądać ogłoszenia zamieszczone na portalach motoryzacyjnych, ustalmy nasz cel. Co chcemy osiągnąć, kupując tzw. dostawczaka? Czy będzie nam potrzebny wyłącznie na krótkie trasy po mieście, a może nasi klienci zamawiają nasze towary z różnych rejonów kraju? Poza tym, czy potrzebujemy dużego auta, a może wystarczy zainwestować w tańszy i mniejszy model? Tego rodzaju pytania z pewnością powinny pojawić się przez zakupem.

Nim omówimy zalety posiadania własnego auta dostawczego, podkreślmy, że od momentu zakupu przedsiębiorca ma kolejne obowiązki na głowie. Musi przede wszystkim dbać o stan techniczny pojazdów, np. cyklicznie będziesz wymieniał filtry. To współcześnie nie stanowi problemu, bo potrzebne filtry paliwa, powietrza itp. kupisz w sklepach online, np. w takim: https://agro-filtry.pl/filtry/jelcz-315. W ten sposób możesz zamówić wysokiej jakości części, zlecić pracownikowi ich wymianę i przez co najmniej rok nie martwić się stanem pojazdu. Oczywiście możesz także współpracować z mechanikiem, który wszelkie potrzebne naprawy i konserwacje wykona na miejscu. Pamiętaj, że jeśli zdecydujesz się na starsze modele samochodów, musisz liczyć się z jeszcze większymi naprawami. Jednak w przedziale do 20 000 złotych znajdziemy także dobre auta dostawcze, które nie powinny zaskoczyć nas niemiłymi niespodziankami. Które modele są polecane przez przedsiębiorców? To kilka najpopularniejszych propozycji:

  • Mercedes-Benz Sprinter
  • Fiat Ducato
  • Ford Transit
  • Volkswagen LT

Oczywiście to nie marka decyduje o tym, które auto powinniśmy wybrać. Przede wszystkim w tym przedziale cenowym znajdziemy auta używane, więc musimy być wyczuleni na stan techniczny wybranego przez nas pojazdu. Najlepiej, jeśli udamy się z właścicielem do naszego zaufanego mechanika, który oceni stan samochodu, sprawdzi czy wszystko zgadza się z opisem i czy poszczególne komponenty nie były poddawane manipulacjom.

Jaki mały samochód dostawczy kupić?

Jak już wspominaliśmy, nie zawsze potrzebny jest nam duży dostawczak. Co więcej, te do ładowności 3,5 tony nie wymagają, by kierowca posiadał prawo jazdy kategorii C. Dlatego, jeśli nie potrzebujesz większego tonażu, z łatwością możesz zlecić transport pracownikowi, który posiada ważne prawo jazdy kategorii B.

Małe auto to także mniejsze spalanie. Jeśli chcesz wiedzieć, ile będzie paliło twoje auto dostawcze, skontaktuj się z mechanikiem czy poczytaj na forach motoryzacyjnych opinie użytkowników wybranych przez ciebie samochodów. To najlepsze źródło inspiracji i wiedzy.

Wozy dostawcze nie tylko sprawdzą się, kiedy prowadzisz firmę usługową. Kupno takiego samochodu to również ułatwienie podczas remontów, dużych zakupów firmowych lub nieodzowny element każdej przeprowadzki. Wielu przedsiębiorców użycza także auta dostawcze swoim pracownikom, gdy ci potrzebują przewieźć sprzęt RTV/AGD itp. W ten sposób budujemy także wizerunek firmy. Dostawy pod naszą kontrolą pomagają także kompleksowo monitorować przebieg zamówienia, od realizacji po dostawę. Mamy wtedy wszystko pod naszą pieczą i nie musimy tłumaczyć się za błędy innych dostawców.

Jaki samochód dostawczy wybrać?
Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Biznes i gospodarka

Na górę