Finanse

Podstawowa kwalifikacja giełd rynkowych. Znasz już wszystkie?

Rodzaj giełdy zależy od prezentowanego towaru – czy jest on masowy, czy też nie, formalny, nieformalny. Znasz je wszystkie?

Giełda to dosyć często spotykane pojęcie. Odnosi się ono do spotkania organizowanego w celach czysto handlowych.

GWP nie jest jedyną giełdą, na której możesz handlować akcjami i towarami

Giełda to dosyć często spotykane pojęcie. Odnosi się ono do spotkania organizowanego w celach czysto handlowych. Giełda może mieć różny charakter, inwestorzy, kupujący i sprzedający handlują różnymi rodzajami towarów. Dlatego też znanych jest kilka rodzajów giełdy.

Po pierwsze możemy mówić o giełdach krajowych i między narodowych, zagranicznych. Jeżeli chcemy mieć większe pole wyboru i nie boimy się ryzyka możemy spróbować swoich sił na największych giełdach świata.

Mogą nam w tym pomóc, na przykład kiedy barierą jest dla nas brak znajomości języka obcego wyspecjalizowane w takiej działalności domy maklerskie, które zatrudniają wybitnych specjalistów. Inne rodzaje giełd ze względu na obracane towary to giełda na przykład towarów bądź też usług. Pojęcie giełda towarów odnosi się do spotkań handlowych podczas których sprzedaje się lub kupuje towary o charakterze masowym. Giełda usług to giełda na której można nabyć lub zaoferować usługi typu transportu, ubezpieczenia czy pośrednictwa finansowego. Jeszcze innym typem giełdy jest giełda papierów wartościowych.

Fotografia w publikacji Flickr.com CC 2.0 scribbletaylor

Podstawowa kwalifikacja giełd rynkowych. Znasz już wszystkie?
1 Komentarz

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Biznes i gospodarka

Na górę