Aktualności

Jak długo będzie trwał jeszcze kryzys gospodarczy na świecie? Specjaliści oceniają

Zadłużenie powodują inne zadłużenia – błędne koło się toczy i zbiera żniwo. Jak w tej sytuacji wygląda Polska?

Paradoksalnym słowem jest kryzys światowy. Coś takiego nie istnieje. Zostało to ogłoszone i wszyscy inwestorzy po prostu się wystraszyli.

Odpowiedź nie jest jednoznaczna

Paradoksalnym słowem jest kryzys światowy. Coś takiego nie istnieje. Zostało to ogłoszone i wszyscy inwestorzy po prostu się wystraszyli. Przecież długi krajów należy jakoś usprawiedliwić. Aby zwiększyć prestiż i standard życia kraje po prostu pożyczały pieniądze od innych krajów. Dłużnicy nie są w stanie spłacić kredytu, przez co inne państwa w wyniku braku pieniędzy również pożyczają. W ten sposób powstał rzekomy problem.

Zastanawiające jest to, jakie konsekwencje będą dla kraju, który nie może się podnieść. A otóż jest pewne rozwiązanie. Organizacje takie jak Unia Europejska pożycza kolejne pieniądze na wyjście z kryzysu i w ten sposób koło się kręci.

Kapitalizm uniemożliwia wyjście z długów powodując jeszcze większe straty. Nikt nie jest w stanie przewidzieć bankructwa kraju, niby istnieją organizacje, które przepowiadają na zasadzie prognozy rozwój krajów, lecz robią to dopiero wtedy, gdy dzieje się coś złego. Na szczęście Polska nie należy do szeregu krajów wybitnie zadłużonych, stąd też według prognoz nasze państwo ma szansę na sukces gospodarczy na świecie.

Fotografia w publikacji Flickr.com CC 2.0 Arun Venkatesan

Jak długo będzie trwał jeszcze kryzys gospodarczy na świecie? Specjaliści oceniają
1 Komentarz

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Biznes i gospodarka

Na górę