Nieruchomości

Jak zadbać o bezpieczny dom?

Poza zamkiem istotny jest jeszcze jeden jego element – wkładka. Bez niego przesunięcia rygla mocującego drzwi byłoby po prostu niemożliwe. Podstawowym błędem przy montowaniu wkładki, jest dokonanie niewłaściwych pomiarów. Jak ustrzec się od usterek? Jakie są najpopularniejsze rodzaje wkładek do drzwi? Czytaj dalej!

Jak dopasować wkładkę do drzwi?

Bez wkładki sam zamek po prostu nie spełnia swojej funkcji – warto zadbać zatem o odpowiednie kroki, aby cieszyć się bezpieczeństwem każdego dnia. Najlepiej zacznij od kupna lub wymiany wysłużonego zamka. Odpowiednią ochronę zapewnią Ci dobre zamki Gerda.

Jak jednak dopasować wkładkę do zamka?

Najdokładniej zmierzysz wkładkę tylko wtedy, jeśli zostanie wyciągnięta z zamka od drzwi. Nie ma znaczenia, jaki posiadasz model – każda wkładka jest przykręcana z reguły tylko na jedną śrubę, więc wyjęcie jej nie powinno sprawić problemów. Śruba znajduje się na wysokości wkładki – na czole zamka.

Pamiętaj, aby po odkręceniu śrubki włożyć pasujący klucz do wkładki. Przekręć następnie kluczem, aby zabierak wkładki schował się do środka – ułatwi Ci to późniejszy pomiar.

Tylko prawidłowo dobrana wkładka będzie dobrze chronić Twój dobytek. Najważniejszą rzeczą jest dokonanie dokładnego pomiaru – dobrze dopasowana wkładka nie powinna wystawać więcej, jak 2-3 mm poza szyld zewnętrzny.

Jakie są najpopularniejsze rodzaje wkładek do drzwi?

Na przestrzeni lat powstało wiele interesujących modeli wkładek. Każdy z nich oferuje co innego, dlatego zwróć uwagę swoje oczekiwania i dobrze przemyśl decyzję. Nie ma znaczenia czy mieszkasz w domu jednorodzinnym lub bloku. Najpopularniejsze modele wkładek są następujące:

  • uniwersalne dwustronne wkładki do drzwi – wyposażone w dwa otwory na klucz znajdujące się po obu stronach. Dzięki temu mogą być obsługiwane z obu stron,
  • dwustronne z gałką wewnątrz – drzwi od strony zewnętrznej mają otwór na klucz, a od wewnątrz gałkę, która służy do otwierania drzwi od środka,
  • jednostronne wkładki do drzwi – jak nazwa wskazuje, tego rodzaju wkładki umożliwiają otwarcie drzwi tylko z jednej strony. Jest to najczęściej wybierany model, ponieważ charakteryzuje go niska cena i uniwersalny charakter.

Dopasuj zamek oraz wkładkę pod swoje preferencje – od Ciebie w końcu zależy, na jaki model się zdecydujesz. Wierzymy, że ten artykuł uchylił Ci nieco rąbka tajemnicy. Pamiętaj, że wybór wkładki i zamka to decyzja, która na długie lata wiąże Cię z jednym produktem – zadbaj o odpowiedni pomiar!

Jak zadbać o bezpieczny dom?
Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Biznes i gospodarka

Na górę