Nieruchomości

Jak zmienić aranżacje kuchni?

Wielu miłośników wnętrzarstwa nie wyobraża sobie zaaranżowania kuchni bez znajomości działania trójkąta roboczego. Co to znaczy? Zastanawiasz się, jak szybko zmienić wystrój kuchni? Jakie dodatki są najbardziej powszechne? Zainteresowany? Czytaj dalej, a wszystkiego się dowiesz!

Jak urządzić kuchnie?

Kuchnia to jedno z najczęściej odwiedzanych pomieszczeń. W związku z tym należy zadbać o odpowiednią aranżację, aby poza zaspokajaniem głodu dbała też o właściwą atmosferę. Dobra wiadomość jest taka, że kuchnię możesz zmienić na wiele sposobów.

Od czego zacząć? Warto rozpocząć od podzielenia kuchni na strefy przeznaczone do danej czynności. Dzięki temu poruszanie się po kuchni i przygotowywanie posiłków będzie swobodne i łatwe. Jak zapewne wiesz, w funkcjonalnej kuchni chodzi o jak najmniejszą ilość schylania się, obracania oraz chodzenia – nie zostawiaj zatem niepotrzebnej przestrzeni! Jakie jest na to vademecum?

Znasz pojęcie trójkąta roboczego w kuchni? Nie? To proste! Zasada działania figury polega na tym, że wszystkie niezbędne produkty oraz sprzęty są umieszczone blisko siebie. Trójkąt mówi o ustawieniu trzech najważniejszych elementów wyposażenia kuchennego – piekarnika, zlewozmywaka i lodówki (wierzchołki trójkąta) jak najbliżej.

Odległości między sobą są następujące:

  • między lodówką a zlewozmywakiem: ok. 120-210 cm,
  • między lodówką a kuchenką: ok. 120- 270 cm,
  • między zlewozmywakiem a kuchenką: ok. 120-210 cm ( zaleca się 90 cm w małych pomieszczeniach)

Dlaczego w ten sposób? A przypomnij sobie, jak robisz zakupy! Najpierw wyciągasz je na blat, potem do lodówki i zamrażarki. Następnie zgłodniałeś i chcesz zrobić posiłek – niezbędne składniki myjesz w zlewie, które znowu trafiają na blat z deską do krojenia. Widzisz, jak wiele jest to czynności?

Jakie dodatki do kuchni?

Powyższe wartości mogą Ci zdecydowanie pomóc podczas gruntownych modernizacji. A jeśli chodzi o sam wygląd wnętrza, to niezależnie od wielkości kuchni, każda z nich uwielbia jasne ściany. Dzięki temu pomieszczenie sprawia wrażenie większej i bardziej przytulnej.

Jednak to właśnie jasna kuchnia szczególnie narażona jest na szkodliwe działanie wody oraz tłuszczy, dlatego aranżację typowo pod wygląd powinieneś zacząć od samej fasady. Wielu właścicieli mieszkań decyduje się na nakładanie tapet, jednak potrafi być to niezwykle czasochłonne. Dobrą alternatywą (równie popularną, a na pewno szybszą) są różnokolorowe panele ścienne. Wyglądają nie tylko dobrze, ale też odpowiednio uchronią wnętrze przed szkodliwymi substancjami.

Wybór należy do Ciebie, jednak oba warianty chętnie łączy się z kwiatami lub drobnymi dodatkami typu figurki lub ozdobne zastawy. Pamiętaj o zastosowaniu powyższej figury – funkcjonalność i ciekawy wygląd mogą iść a parze, dlatego nie zapomnij o tym podczas następnej zmiany aranżacji kuchni.

Jak zmienić aranżacje kuchni?
Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Biznes i gospodarka

Na górę