Finanse

Przelewy bankowe. Ile czasu czekamy na pieniądze?

Dokonywanie przelewów bankowych to bardzo wygodna forma przesyłania pieniędzy, wykonywania rożnego rodzaju opat, szczególnie Internet sprawił, że w tym zakresie każdy może swobodnie dysponować swoją gotówką umieszczoną na koncie.

Okres księgowania

Dokonywanie przelewów bankowych to bardzo wygodna forma przesyłania pieniędzy, wykonywania rożnego rodzaju opat, szczególnie Internet sprawił, że w tym zakresie każdy może swobodnie dysponować swoją gotówką umieszczoną na koncie. Jednak jeszcze minusem tego rodzaju przelewów międzybankowych jest system, który nie pozwala na szybkie przelanie środków finansowych z konta na konto.

W większości przypadków jest tak, że czasami nawet 2 dni musimy czekać, aby od momentu wykonania przelewu pieniądze zostały zaksięgowane na docelowym koncie, chociaż w tej dziedzinie i tak już wiele się zmieniło w ciągu ostatnich kilku lat. Musimy mieć świadomość, przy regulowaniu różnego rodzaju opłat przez Internet, że w weekendy, czyli podczas przerwy w pracy banków, przelewy nie są księgowane, a więc pieniądze nie idą do celu.

Tak więc zlecając przelew bankowy w piątek w godzinach popołudniowych musimy mieś świadomość, że zostanie on zaksięgowany na docelowym koncie dopiero w poniedziałek, i to w godzinach również popołudniowych.

Fotografia w publikacji Flickr.com CC 2.0

Przelewy bankowe. Ile czasu czekamy na pieniądze?
1 Komentarz

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Biznes i gospodarka

Na górę