Biznes

Uczucia i biznes. Czy da się to połączyć?

Coraz częściej młody człowiek porywa się na stworzenie swojego własnego interesu.

Zaślepieni w biznesie

Niepokojące jest to, że jest w nim mnóstwo egoizmu, pychy, brak jakichkolwiek zasad, szacunku. Finanse w życiu nie są najważniejsze, niestety mało kto o tym wie. Rynek jest ogromny, wygrywa tylko ten konsekwentny, które zazwyczaj idzie po trupach aby osiągnąć swój cel.

Owszem tak można się dorobić, co w takim razie z godnością? Na pewno podczas takiego działania ludzie tracą wiele, między innymi więzi ludzkie, dopiero z czasem przychodzi ta świadomość. Zazwyczaj jest już za późno na cokolwiek, niby ma się wszystko, piękny dom, owoce z interesu, a jednak jest się samotnym. Warto patrzeć na świat w taki sposób. Szczególnie dorośli powinni przestrzegać tych nie świadomych przed zachowaniem który budzi wiele wątpliwości. Kasa to tylko dodatek, realizacja marzeń owszem, lecz nie kosztem innych. Powinno się o tym mówić, może w końcu przyjdzie czas, kiedy to człowiek będzie patrzył na człowieka przyjaźnie, nawet na ekonomistycznym rynku.

Fotografia w publikacji Flickr.com CC 2.0

Uczucia i biznes. Czy da się to połączyć?
1 Komentarz

1 Komentarz

  1. Michał Stryczyński

    8 lipca 2017 at 13:35

    Biznes to przede wszystkim ludzie i rynek szybko weryfikuje tych, którzy są ignorantami lub nie potrafią dogadać się w zespole. Mam jednak nadzieję, że edukacja przedsiębiorczości będzie coraz bardziej dojrzała, a na rynku będzie pojawiało się coraz więcej specjalistów, którzy chcą zbudować coś razem. Z pozdrowieniami Michał Stryczyński.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Biznes i gospodarka

Na górę