Finanse

Kredyty. Jak nie wpaść w spiralę zadłużenia?

Wiedza na temat kredytów czy finansów może przynieść dobre zyski. Wystarczy że choć trochę orientujesz się w sprawach finansowych.

Inwestycje w biznes z kredytów

A będziesz musiał pracować, wystarczy, że posiadasz jakiś kapitał i rozsądnie do zainwestujesz. Ale nawet jeśli nie posadzisz jakiejś określonej gotówki, wcale nie oznacza, że nie możesz zrobić na inwestowaniu. Możesz wziąć kredyt.

Choć większości wyda się to nieopłacalne. Przecież za kredyt trzeba zapłacić odsetki, marżę. Ale jeżeli sumie kredytu ulokujesz na wysoki procent, to może się okazać, że można na tym zarobić. Procent, który uzyskamy z inwestycji może być większy niż oprocentowanie kredytu.

W ten prosty sposób można zarobić, nie robiąc praktycznie nic. Jednak takie inwestowanie musi być poparte odpowiednią wiedzą z dziedziny ekonomii a także finansów. Najlepiej także gdy mamy jakieś zabezpieczenie finansowe, na wypadek gdyby nasza inwestycja się nie powiodła. Bo często bywa tak, że można łatwo wpaść w tak zwaną pętlę kredytową. Przy braku szczęścia i fachowej wiedzy może nam się to nie udać.

Fotografia w publikacji Flickr.com CC 2.0

Kredyty. Jak nie wpaść w spiralę zadłużenia?
1 Komentarz

1 Komentarz

  1. Wojtek F.

    8 lipca 2017 at 13:29

    Moim zdaniem kredytowanie swojego biznesu jest dobre, ale jeśli traktuje się to jako chęć korzystania z gotówki bez konieczności jej zamrażania. Jeśli ktoś bierze kredyt, nie ma żadnych oszczędności, a chce inwestować coś bez pewności sukcesu, to nie wróżę powodzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Biznes i gospodarka

Na górę