Finanse

Wymiana walut. U podstaw międzynarodowego handlu

Wymiana waluty umożliwia znacznie więcej, niż mogłoby się wydawać. Pieniądz cały czas jest w obiegu, zmienia się tylko jego wartość.

Czy ktokolwiek znad zastanawiał się kiedykolwiek nad tym, jak by wyglądało nasze życie i egzystencja gdyby nie było wymiany walutowej?

Różnice w kursach

Wydaje się to zjawisko tak oczywiste, że jego istnienia nikt nie ośmieliłby się zanegować. Nie wyobrażamy sobie bowiem egzystencji bez różnorodnych produktów, chociażby żywnościowych takich jak różnorodne cytrusy czy chociażby owoce morza, które przecież nie były by dostępne na rynku polskim gdyby nie to, iż ta jednostka monetarna wymienna jest na inne waluty.

Nie byłyby także możliwe różnorodne wycieczki, wczasy czy delegacje dlatego, że nie posiadalibyśmy środka płatniczego akceptowanego przez kraj docelowy naszej podróży. Uważam więc, że czasem warto zastanowić się nad istotą transakcji oczywistych.

Może wtedy uniknąć byłoby można licznych sporów, jak na przykład ten czy powinniśmy zmienić naszą narodową walutę ze złotego na euro oraz to, która z nich była by korzystniejsza dla właśnie obrotu gospodarczego jak i polskiego społeczeństwa. Nie ma bowiem wątpliwości, że po obu stronach tego obozu są zarówno stanowiska negatywne jak i pozytywne, którego trzeba mieć na uwadze.

Fotografia w publikacji Flickr.com CC 2.0 Dani Lütolf

Wymiana walut. U podstaw międzynarodowego handlu
1 Komentarz

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Biznes i gospodarka

Na górę