Finanse

Analitycy: Inwestowanie w waluty coraz popularniejsze

Jeżeli interesujemy się rynkiem walut to pojęcie kursu walutowego nie jest nam z pewnością obce.

Różnice w cenach walut

Chcąc sprzedać daną walutę i uzyskać za nią pieniądze możemy zarówno stracić jak i zyskać. Wszystko zależy od panującego w danej chwili kursu walutowego. Na kurs danej waluty wpływa wiele czynników. Państwo w stabilnej sytuacji politycznej i co ważniejsze gospodarczej będzie miało waluty o większej wartości, zatem ich kurs walutowy się zwiększy. Istnieje kilka rodzajów kursów walutowych. Należy tu wymienić kursy sztywne, stałe i płynne.

Na kursy sztywne wpływ ma jedynie państwo, które samo ustala jeden poziom. Kursy stałe odnoszą się do rynku walutowego gdzie wpływ na nie ma przede wszystkim prawo popytu i podaży. Zakres ich zmian nie jest jednak rozległy, a granice tych wahań sa ściśle ustalone. Innym rodzajem kursów wpływających na wartość danej waluty są kursy walutowe określane jako płynne.

W tym wypadku nie istnieją sztywne granice, które ograniczałyby możliwości wahań kursu. Popyt i podaż kształtują w nieograniczonym zakresie wartość pieniądza danego kraju.

Fotografia w publikacji Flickr.com CC 2.0

Analitycy: Inwestowanie w waluty coraz popularniejsze
1 Komentarz

1 Komentarz

  1. Piotr C.

    8 lipca 2017 at 12:28

    Trudno zarabia się na różnicach walut – szczególnie w tej chwili kiedy większość z nich utrzymuje się na tym samym poziomie. Kupiłem rok temu dolara amerykańskiego, trzymałem i myślałem, że na tym zarobię, a kurs stoi w miejscu od wielu miesięcy. Szkoda gadać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Biznes i gospodarka

Na górę