Media

Donald Trump z Pokojowym Noblem? 5 ciekawostek o obecnym prezydencie Stanów Zjednoczonych

Donalda Trumpa można z całą pewnością nazwać człowiekiem sukcesu. Jednak oprócz Trumpa – biznesmena i Trumpa – prezydenta, istnieje jeszcze Trump – ikona popkultury. Dziś prezentujemy 5 ciekawostek z życia obecnego prezydenta Stanów Zjednoczonych. 

1. Kariera aktorska

Donald Trump wystąpił w blisko 30 filmach, serialach i programach telewizyjnych, zwykle grając samego siebie. Do najsłynniejszych obrazów należą”Zoolander”, „Kevin sam w Nowy Yorku”, czy „Snowden”. Jednak największą rozpoznawalność przyniósł mu jego własny reality show „Stażyści”, w którym grupa uczestników rywalizowała o pracę na stanowisku praktykanta w jego firmie. Program doczekał się 15 sezonów.

Warto wspomnieć, że udało mu się zdobyć „Złotą malinę”, czyli nagrodę dla najgorszego aktora, za komedię „Duchy tego nie robią” (1989 r.), w której zagrał… samego siebie.

2. Simpsonowie przewidzieli jego przyszłość

W roku 2000, w jednym z odcinków  tego kultowego serialu animowanego, Donald Trump został wybrany na prezydenta Stanów Zjednoczonych.  W dodatku, w rzeczywistości przedstawionej w serialu, zadłużył on Amerykę na rekordową sumę. To doskonale obrazuje od jak dawna jest on obecny w świecie mediów.

3. Trump demokratą

Choć dziś Donald Trump jest twarzą amerykańskich konserwatystów, jeszcze do 2008 r. był członkiem partii opozycyjnej. Choć trudno w to uwierzyć, w latach 2001-2008, był Demokratą. Ponadto, już raz kandydował na prezydenta – w roku 2000 startował z ramienia Partii Reformatorskiej. Wygrał nawet prawybory w Kalifornii i Michigan. Jednak większego sukcesu nie udało mu się wtedy odnieść.

4. Prezydent z Noblem?

Donald Trump został nominowany, obok papieża Franciszka i Edwarda Snowdena, do tegorocznej Pokojowej Nagrody Nobla. Zgłoszony został za „pełną wigoru ideologię pokoju poprzez siłę”. Jednak już teraz mówi się, że jego szanse są raczej zerowe.

5. Omal nie stracił swojej charakterystycznej fryzury

Donald Trump zdążył przez lata wykreować charakterystyczny wizerunek, którego kluczowym punktem jest blond fryzura. Jednak w 2007 r. założył się z innym miliarderem, Vincem McMahonem, dyrektorem generalnym WWE (największej na świecie organizacji zrzeszającej zapaśników), że zgoli włosy, jeśli jego reprezentant przegra walkę. Na szczęście, zakład wygrał.

Fotografia w publikacji Flickr.com CC 2.0 autorstwa Gage Skidmore 

 

Donald Trump z Pokojowym Noblem? 5 ciekawostek o obecnym prezydencie Stanów Zjednoczonych
1 Komentarz

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Biznes i gospodarka

Na górę