Praca

Ekonomiczne kierunki studiów. Czy warto?

Młodzi ludzie wybierając się na studia często zastanawiają się jaki kierunek wybrać aby dostać później dobrze płatną pracę.

Studia zamiast praktyki?

Bardzo często wybierana jest ekonomia bądź kierunki pochodne. Zazwyczaj decyzja ta jest ukierunkowana doświadczeniami empirycznymi, zauważamy, że na świecie rządzą finanse i zawsze będzie zapotrzebowanie na ludzi, którzy będą potrafili zmniejszać wydatki i powiększać zyski. Każdy biznes ma taki cel i jest wiadome od dawna.

Dlatego właśnie młodzi ludzie pragną uczyć się na kierunkach ekonomicznych bądź finansowych aby obracać dużą gotówką i zarabiać krocie. Jednak obrót dużymi finansami jest często bardzo odpowiedzialną pracą zazwyczaj nie współmierną do wynagrodzenia. Jednak nie warto od razu się zniechęcać, każdy kierunek ekonomiczny ma jakieś swoje zastosowanie w funkcjonowaniu gospodarki oraz rynku globalnego.

Kwestia tylko w tym jaki rodzaj ekonomi wybierzemy, jeżeli będzie to ogólny to mamy pojęcie na każdy lecz nieco powierzchowny niż specjalistyczny w danym kierunku.

Fotografia w publikacji Flickr.com CC 2.0

Ekonomiczne kierunki studiów. Czy warto?
1 Komentarz

1 Komentarz

  1. zdecydowany-nie-student

    8 lipca 2017 at 13:26

    Studia są beznadzieje – lepiej wziąć się do pracy i zacząć działać niż chodzić na zajęcia, które nas nie interesują. Dla wielu studia wydają się jedyną słuszną drogą, ale dla mnie to kiepska ścieżka. Lepiej skupić się na własnym biznesie i tyle.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Biznes i gospodarka

Na górę