Gospodarka

Kryzys ekonomiczny nie taki straszny? O nieuchronności działań kapitalistycznych

Kryzys ekonomiczny dla wielu osób wydaje się czymś wyjątkowym oraz bardzo negatywnym. Zapewne wiele osób nie ma wiedzy o tym, jak działają rynki kapitalistyczne.

Wyprzedaż rynkowa

Charakterystyczną cechą wszystkich rynków kapitałowych jest przede wszystkim to, że pojawiają się w nich okresy koniunktury i dekoniunktury. Dokładnie ten sposób działania rynku kapitalistycznego możemy zaobserwować na przykładzie giełdy.

Z jednej strony na giełdach spotykamy się z intensywnymi wzrostami cen akcji, czyli hossą. Z drugiej strony spotykamy się również z dużymi spadkami, co nazywane jest bessą. Dokładnie w ten sam sposób działają gospodarki całych państw.

W jakich pojawiają się silne wzrosty PKB poszczególnych krajów, jak i okresy stagnacji gospodarczej, a nawet spadku wartości gospodarki. Kryzys zawsze może być bardziej intensywny lub mniej intensywny, a wszystko zależy przede wszystkim od tego w jaki sposób na daną sytuację zareaguje rynek. Im lepsze są na rynku nastroje kupujących, czy inwestorów tym kryzys jest znacznie mniej odczuwalny.

Fotografia w publikacji Flickr.com CC 2.0

Kryzys ekonomiczny nie taki straszny? O nieuchronności działań kapitalistycznych
1 Komentarz

1 Komentarz

  1. dragonforcee

    8 lipca 2017 at 12:44

    A tam – kryzys jest doskonałym czasem na kupowanie. Rynek wyprzedaje majątek, a jak ma się trochę oszczędności, to naprawdę fajne rzeczy można wyrwać, potem poczekać i sprzedać z nawiązką. Naprawdę wystarczy tylko trochę ruszyć głową. Żadna tajemnica.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Biznes i gospodarka

Na górę