Nieruchomości

Gdzie kupić drzwi zewnętrzne?

Cisza i spokój powinny być nieodzownym elementem każdego mieszkania. Na straży harmonii stoją drzwi zewnętrzne – ciężko jest jednak dobrać te właściwe. Na co powinieneś zwrócić uwagę przy wyborze drzwi? Gdzie kupić drzwi wejściowe? Jak je wybrać? Jakie są sposoby na pielęgnacje drzwi? Czytaj dalej!

Jak wybrać drzwi zewnętrzne?

Solidne drzwi zewnętrzne nie tylko dadzą Ci upragnioną ciszę, ale też zabezpieczą przed nieproszonymi gośćmi. Ważne jest również to, aby rozmiar drzwi pozwalał na bezproblemowe przemieszczanie się lub wniesienie dużych przedmiotów. A co z estetyką? Drzwi zewnętrzne muszą też ładnie wyglądać – w końcu to one robią za wizytówkę każdego domu. Warto również zwrócić uwagę na to, co oferuje współczesna technologia. Mowa tutaj, np. o:

  • czytniku linii papilarnych,
  • RFID,
  • PIN, który w wielu przypadkach można obsługiwać za pomocą aplikacji mobilnej.

Istotne są różnorodne wariacje drzwi tak, abyś mógł stworzyć coś oryginalnego. Dzięki temu łatwością dopasujesz wybrany produkt do swojego wnętrza. Bogaty asortyment znajdziesz na stronie Aluhaus!

No dobrze, ale na co szczególnie zwracać uwagę? Wybierają drzwi, przede wszystkim sprawdź parametry, takie jak: termoizolacyjność oraz ochrona akustyczna. Drzwi z odpowiednim wskaźnikiem przenikania ciepła są grubsze, z większą ilością materiału izolacyjnego – wełny mineralnej lub styropianu (odpowiednią informację znajdziesz w opisie produktu). Z kolei ciszę i spokój zapewnią drzwi o współczynniku Rw – 30-35 dB.

Czym myć drzwi zewnętrzne?

Zewnętrzne drzwi są szczególnie narażone na działanie czynników atmosferycznych. Prawidłowa pielęgnacja pozwoli na uniknięcie negatywnych skutków działania niepogody. Wszystko jednak zależy od wybranego przez Ciebie materiału, z którego zrobione są drzwi. Do najpopularniejszych z nich należy:

  • drewno – drzwi drewniane powinny konserwowane być raz na rok. Do tego możesz użyć lakieru renowacyjnego. W ekstremalnych sytuacjach zalecana jest wymiana drzwi, ponieważ całkowita renowacja może być o wiele droższa od samych drzwi.
  • aluminium – ten materiał czyści się o wiele łatwiej. Drzwi wykonane z aluminium są bardzo wytrzymałe – dotyczy się to zarówno intruzów, jak i złej pogody. Wszelkie zabrudzenia możesz wyczyścić przy pomocy wody. W trudniejszych sytuacjach możesz zastosować łagodny środek chemiczny.

Teraz już wiesz, jak dbać o drzwi oraz na co zwracać uwagę przy zakupie. Na co czekasz? Pora na czyszczenie… lub wymianę drzwi na nowe!

Gdzie kupić drzwi zewnętrzne?
Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Biznes i gospodarka

Na górę