Gospodarka

Jakie drzwi do garażu?

Zabezpieczenie garażu rządzi się swoimi własnymi prawami. Drzwi do garażu będą miały inne właściwości niż te, które powszechnie przeznaczone są do mieszkania. Zainteresowany? Jakie wybrać drzwi do garażu? Jakie drzwi wewnętrzne wybrać? Czy są inne sposoby na zabezpieczenie garażu? Zobacz sam!

Drzwi zewnętrzne do garażu – jakie wybrać?

Drzwi łączące Twój dom z garażem muszą spełniać określone wymagania. Nie mogą to być drzwi tradycyjne – stanowiłyby wtedy niewystarczającą ochronę przed złodziejem. Do połączenia drzwi z garażem powszechnie wybiera się drzwi techniczne, które są skonstruowane ze stali. Dodatkową zaletą tego zastosowania jest wysoka ochrona przed ogniem, więc jeśli wykonujesz w garażu „gorącą” pracę, to warto wziąć pod uwagę ten aspekt. Drzwi łączące dom z garażem powinny być nade wszystko szczelne. Podczas wybierania drzwi warto zwrócić uwagę na ilość zastosowanych w nich uszczelek. Dobry rozwiązaniem jest wełna mineralna, która oprócz ciepła zapewni też dobrą izolację akustyczną – co będzie zbawienne dla Twoich sąsiadów.

A co w przypadku drzwi zewnętrznych? Popularny jest ich montaż od strony ogrodu – niekoniecznie muszą łączyć się z domem – wtedy masz szybki dostęp do garażu z tylnej strony. Przeważnie wykonane są z wytrzymałego aluminium, które dostatecznie dobrze chroni przed czynnikami atmosferycznymi. Tak jak wspomniano wcześniej, pełnią rolę dodatkowego przejścia do garażu. Są szczególnie praktyczne, jeśli garaż spełnia dodatkowe funkcje, np. jako narzędziownia lub składowisko. Podczas wybierania drzwi zewnętrznych do garażu zwróć uwagę przede wszystkim na materiał, z którego są wykonane.

Jak zabezpieczyć garaż blaszany przed włamaniem?

Rower? Samochód? Droga elektronika? Te wszystkie rzeczy kuszą potencjalnego złodzieja. Poziom bezpieczeństwa zależy w dużej mierze od Ciebie samego. Według wielu ekspertów liczne włamania są winą samych ofiar. Nie warto, abyś oszczędzał na swojej ochronie, a dobre produkty możesz kupić za nawet kilkadziesiąt złotych. Niezwykle popularne stały się:

  • kamery,
  • alarmy łączone ze smartfonem,
  • kłódki o pogrubionym korpusie i wzmocnionym pałąku.

Warto przemyśleć kupno powyższych akcesoriów! Dodatkowe zabezpieczenie połączone z wytrzymałymi drzwiami powstrzyma każdego złodzieja. Pamiętaj jednak, o zadbaniu najpierw o podstawowe środki – zawsze staraj się zamykać drzwi lub nawet furtki. Pamiętaj też o utrzymywaniu dobrych relacji z sąsiadami, którzy w razie wystąpienia zagrożenia odpowiednio zareagują!

Jakie drzwi do garażu?
Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Biznes i gospodarka

Na górę