Nieruchomości

Home staging w sprzedaży nieruchomości

Sprzedając swoją nieruchomość, właściciel pragnie uzyskać jak najwyższą cenę. Jednakże nakłonienie potencjalnego kupca do przedstawienia odpowiednio wysokiej oferty wymaga użycia przekonujących argumentów. Takim argumentem może być efektowna prezentacja nieruchomości. Home staging to doskonałe narzędzie, które sprawi, że dana nieruchomość znacznie zyska w oczach kupującego.

Jaka jest definicja home staging?

Home staging został wymyślony w Stanach Zjednoczonych, gdzie rynek nieruchomości jest jednym z najlepiej rozwiniętych na świecie. Specjaliści do spraw nieruchomości analizując i obserwując rynek, negocjacje sprzedażowe oraz transakcje doszli do wniosku, że odpowiednie przygotowanie nieruchomości pozwala znacznie skrócić czas poszukiwania nabywcy. Ponadto dzięki właściwej prezentacji można uzyskać wyższą cenę sprzedaży. Jak dowodzą badania, home staging skraca czas poszukiwania nabywcy o blisko 40% i umożliwia uzyskanie o 10% wyższej ceny sprzedaży.

Na czym polega home staging?

Czas teraz nieco bliżej przyjrzeć się na czym polegają działania z zakresu home staging. Większość ludzi to wzrokowcy. Kupując jakikolwiek przedmiot, wyrabiamy sobie opinię na podstawie jego wyglądu. Podobnie jest w przypadku zakupu nieruchomości. Atrakcyjny wygląd, który trafia w nasz gust, sprawia, że patrzymy na daną nieruchomość dużo bardziej przychylnie. Wzbudza ona w nas pozytywne emocje, które mają niebagatelny wpływ na podjęcie decyzji o zakupie. Oczywiście nie oznacza to, że można skupić się jedynie na retuszowaniu zdjęć i fałszowaniu rzeczywistości. Nieruchomość musi być przedstawiona w sposób rzetelny, ale jednocześnie na pierwszy plan należy wysunąć jej zalety. Mają one nieco „przysłonić” pewne mankamenty, które tak naprawdę posiada każda nieruchomość.

Zdjęcia domu lub mieszkania prezentowane na portalach ogłoszeniowych są najlepszym przykładem działań z zakresu home staging. Do wykonania takich zdjęć nie wystarczy dobry sprzęt oraz talent fotografa. Dopracowany musi być także każdy szczegół fotografowanego pomieszczenia. Brudne naczynia w zlewie czy skarpetki na podłodze z pewnością nie wpłyną na wzrost atrakcyjności nieruchomości.

Jak przygotować nieruchomość do sprzedaży?

Przygotowując dom lub mieszkanie do sprzedaży, warto pamiętać o kilku istotnych kwestiach. W pierwszej kolejności należy przeprowadzić gruntowne porządki i usunąć wszystkie osobiste przedmioty. Kolejnym, ważnym elementem jest dobór akcesoriów dekoracyjnych, które podkreślą charakter kuchni, łazienki, salonu czy sypialni. Bardzo ważną rolę odgrywa także oświetlenie. Warto zadbać o stworzenie właściwego klimatu dla każdego pomieszczenia. Jeżeli dodamy do tego profesjonalny sprzęt fotograficzny oraz utalentowanego operatora, to otrzymamy przepis na bardzo skuteczną prezentację nieruchomości.

Czy home staging jest drogi? Na pewno wymaga dużego zaangażowania ludzi i środków. Koszty sprzętu i przygotowania wszystkich pomieszczeń mogą przyprawić właściciela nieruchomości o ból głowy. Dlatego lepiej powierzyć to zadanie fachowcom. Na stronie agencji nieruchomości almarpremium.pl znajdziecie ofertę obejmującą pośrednictwo w obrocie nieruchomościami, w tym także kompleksowe przygotowanie nieruchomości do sprzedaży.

Home staging w sprzedaży nieruchomości
Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Biznes i gospodarka

Na górę