Nieruchomości

Ile kosztuje mieszkanie w Warszawie?

W dzisiejszych czasach inwestycja w nieruchomości wydaje się najlepszym pomysłem na ulokowanie swoich oszczędności. Jak można zaobserwować ceny nieruchomości, mają tendencję wzrostową, często przewyższając szalejącą inflację. Oczywiście decyzja o kupnie mieszkania nie jest pozbawiona ryzyka. Czy warto ją podjąć? Wszystkiego dowiesz się z naszego artykułu!

Jak kupić mieszkanie w Warszawie?

Dla wielu osób Warszawa mieni się jako miasto pełne perspektyw na rozwój i znalezienie wymarzonej pracy. Z tego też względu coraz chętniej decydujemy się na kupno mieszkań w tym mieście. Często rodzice przyszłych studentów rozważają zakup mieszkania dla swojej pociechy. W taki sposób rozwiązują problematyczną kwestię znalezienia odpowiedniego lokum na czas studiów oraz bezpiecznej lokaty kapitału. Wielu z nas zastanawia się, jak kształtują się ceny mieszkań w Warszawie i od czego szczególnie one są uzależnione.

Cena za metr mieszkania będzie w pewnym stopniu uzależniona od samej jego wielkości. Okazuje się, że kawalerki cechują się najwyższymi cenami za metr – sięgając ponad 12300 złotych, a dla kontrastu – te większe, około stumetrowe oscylują w granicach 9800 zł. Zwróćmy uwagę, że ceny poszły wyjątkowo w górę w ciągu ostatnich kilku lat i nie zamierzają tanieć. Oczywiście pojawiają się chwilowe tendencje spadkowe, ale są one krótkofalowe, aby znowu odbić w górę. Z powodu wyprzedzenia podaży przez popyt – ilość mieszkań deweloperskich na terenie Warszawy znacząco zmalała – stąd też mamy odpowiedź skąd tak wysokie ceny bliskie 12000 za metr. Stale rosnące ceny materiałów powodują wzrost ich cen w szczególności w samym centrum.

Gdzie kupić mieszkanie w Warszawie?

Należy zauważyć, że na przestrzeni ostatniego roku – cena mieszkań wzrosła o ponad 10% – co jest dowodem na to, jak prężny jest to rynek. Najwięcej nowych mieszkań można znaleźć odpowiednio na terenie dzielnic Białołęka, Wola, Mokotów, oraz Praga-Południe oraz Ursus.

Jeśli zależy nam na mieszkaniach o nieco atrakcyjniejszych cenach – warto przyjrzeć się tym z prawobrzeżnej części Wisły. Najchętniej jednak kupcy poszukują nieruchomości usytuowanych w ścisłym centrum, korzystając z ofert mieszkań na sprzedaż w Warszawie, gdzie ceny nie spadają poniżej 10000 złotych za metr.

Jeśli nie centrum, to w drugiej kolejności jest Wola, która jest równie mocno rozchwytywana. Trend związany z kupnem mieszkań w centrum stolicy nie pokrywa się obecnie z tym panującym w innych wielkich miastach Europy, gdzie mieszkańcy zaczynają szukać mieszkań usytuowanych bardziej na obrzeżach miasta.

Mokotów, Wilanów, czy Ochota, to także ścisła czołówka, jeśli chodzi o warszawskie ceny – gdzie 10000 tysięcy za metr to absolutny standard. Te dzielnice od zawsze uchodziły za prestiżowe, ale to może być w pewnym stopniu mylące, ponieważ standard występujących tam mieszkań może być bardzo różny.

Nic nie zapowiada obecnie, aby ceny mieszkań w Warszawie w ciągu najbliższych lat zaczęły spadać. Rosnąca popularność wśród inwestorów nieustannie winduje ceny już i tak drogich mieszkań. Można oczywiście liczyć na okazje na rynku wtórnym, ale to w dalszym ciągu wszystko w granicach rozsądku. Jedno możemy przyznać – kupując mieszkanie w Warszawie, z pewnością nie stracisz, a najprawdopodobniej zacznie ono zyskiwać na wartości.

Ile kosztuje mieszkanie w Warszawie?
Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Biznes i gospodarka

Na górę