Praca

Jak ubierać się do biura?

Wiele osób pewnie zastanawia się, szczególnie przed pierwszym dniem w pracy, co należy założyć. Wszystko jest jasne, gdy dana firma ma ściśle określony dress code, ale co, gdy nie jest on podany? Jeśli chcesz się dowiedzieć jak właściwie ubrać się do pracy w biurze – zapraszamy do lektury naszego artykułu.

Two young female and male business people talking and walking along window in office. Woman is gesturing and smiling.

Ubiór do pracy – o czym należy pamiętać?

Pierwszy dzień w pracy to moment wielkiej niepewności. Nowe wyzwania w nowym środowisku rodzi w głowie wiele pytań i niepewności. To zupełnie normalne i warto znaleźć kilka łatwych rozwiązań na często nurtujące nas tematy.

Najczęściej zadajemy sobie pytanie właśnie o odpowiedni strój do pracy. W co się ubrać, gdy nie ma ściśle sprecyzowanych wymogów odnośnie do ubioru. Czy strój powinien być w pełni formalny, a może casualowy z naszymi ulubionymi akcentami.

W przypadku doboru ubrań do pracy będziemy mówić prędzej o business casualu, który łączy cechy ubioru formalnego, eleganckiego, z wygodą i naszym własnym stylem. Oczywiście wszystko w granicach rozsądku.

Wygodna marynarka założona bezpośrednio na t-shirt i ulubione dżinsy, dla mężczyzny wydają się najbezpieczniejszym wyjściem, gdy nie wiemy jak najlepiej zaprezentować się pierwszego dnia w pracy, a zarazem nie chcemy przesadzić z elegancją.

Co jednak będzie najbardziej właściwe dla kobiety? Tutaj niestety może być nieco trudniej, chociaż warto trzymać się kilku sprawdzonych pomysłów, które powinny się wyśmienicie sprawdzić podczas pierwszego dnia w pracy.

Zadbajmy, aby spódniczka nie odsłaniała kolan, a bluzka nie była wykonana z prześwitujących tkanin. Długość bluzki powinna być przynajmniej do połowy ramienia, a dekolt raczej nie za duży. Odnośnie kolorystyki, tak jak w przypadku kroju i rodzaju ubrań zdecydowanie polecamy stonowane kolory.

Gdy już wyczujemy panującą atmosferę w biurze, będziemy mogli wtedy delikatnie eksperymentować i sprawdzać, gdzie i jakie są granice stylu ubioru w naszym biurze. Oczywiście nie musimy robić tego empirycznie, gdyż często wystarczy wnikliwa obserwacja naszego koleżeństwa.

Jak ubrać się do biura?

Oprócz samych ubrań istnieje jeszcze wiele dodatków, które odpowiedzialne są za nasz wizerunek w firmie. Właściwe uczesanie, biżuteria, czy makijaż mają niebagatelne znaczenie. W dalszym ciągu, tak jak w przypadku ubrań – warto nie przesadzić.

Ostatnio bardzo modnym sposobem na podkreślenie oczu, jest laminacja rzęs Łódź . Jest to wyśmienita alternatywa dla codziennego, mozolnego podkreślania ich tuszem. Niestety nawet najlepsze tusze, nie będą w stanie sprawić, że rzęsy będą wyglądać na odżywione, połyskliwe i właściwie podkręcone. A dodatkowo słabej jakości tusz może niestety się kruszyć.

Laminacja sprawia, że nawet podniszczone końcówki rzęs stają się nieskazitelne. Będzie więc dobrym wyborem. Zabieg taki przypadnie nie jednej pracowniczce biurowej, gdyż dzięki temu zaoszczędzi sporo czasu, który można przeznaczyć na choćby kilka minut snu więcej.

Niezwykle istotne są wygodne buty, aby podczas całego dnia w pracy, można było się skupić na naszych obowiązkach, a nie na walce z obcierającym obuwiem. Niby jest to oczywiste, ale wiele osób o tym niestety zapomina.

Mamy nadzieję, że udało nam się nakreślić kilka zasad panujących w większości biur bez określonego formalnego dress code’u. Najważniejsze, aby robić wszystko z głową i odpowiednim wyczuciem.

Jak ubierać się do biura?
Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Biznes i gospodarka

Na górę