Praca

Jaki strój na rozmowę o pracę?

Gdy odbieramy telefon z firmy, do której niedawno składaliśmy nasze CV, z pewnością budzą się w nas uczucia podekscytowania oraz niepewności. Trema, która jest oczywiście czymś naturalnym dotyka, nawet najbardziej doświadczonych, procesami rekrutacji do firmy. Czy wiesz jaki strój dobrać na rozmowę o pracę?

Jak wyglądać dobrze?

Przychodzi dzień, kiedy mamy się stawić na rozmowę kwalifikacyjną, ale nie wiemy w co powinniśmy się ubrać. Od pierwszego wrażenie, które wywrzemy na naszym pracodawcy, naprawdę wiele zależy. Wszyscy wiemy, że powinniśmy ubrać się elegancko i formalnie, jednak co to znaczy i jak to dobrze zrobić.

Jest wiele sposobów aby oczarować pracodawcę, oprócz naszego bogatego doświadczenia zawodowego. Bardzo ważne jest to, aby ubrać się z klasą, tylko co to znaczy? Każda osoba może mieć zupełnie inną definicję elegancji.

Gdy wybieramy się na rozmowę o pracę, niestety nasza estetyka musi zejść na boczne tory. Powinniśmy się zastanowić czego oczekuje nasz przyszły pracodawca. Oczywiście są też zawody i pracodawcy, którzy doceniają wyjątkowość wizerunku swoich pracowników, jednak my raczej zostaniemy przy tych typowych sytuacjach i pomysłach.

Z doświadczenia możemy doradzić, że na rozmowę o pracę warto ubrać się delikatnie bardziej elegancko, niż wymaga dress code danej firmy. Oczywiście może to być pewnego rodzaju wyzwanie, gdy jedyne co wiemy o danej firmie, to ogłoszenie znalezione na portalu z pracą oraz informacje ze strony firmowej.

Marynarka i ulubiona koszula, to dobry punkt wyjścia. Co raz częściej krawat jest wręcz niewskazany. Powoli odchodzimy od tego dodatku. Koszula jednak warto, aby była w pełni zapięta, lub wyjątkowo jeden guzik odpięty. Odradzamy obuwie sportowe, nawet jeśli mamy założoną samą marynarkę, bez spodni od garnituru. Odpowiednie buty we właściwy sposób uzupełnią nasz business casualowy. Dodajmy do tego Elegancki zegarek, który dalej uznawany jest za jedyną akceptowaną biżuterię męską i będziemy mieli komplet.

Trochę bardziej skomplikowana sytuacja występuje w przypadku doboru garderoby dla kobiety. Mimo to, można przyjąć kilka sprawdzonych zasad, które na pewno pomogą Wam w zdobyciu wymarzonej pracy. Pierwsza z nich to lepiej być ubraną zbyt elegancko, niż niedostatecznie formalnie.

Jak wyglądać z klasą?

W prawdzie twój strój nie powinien w żaden sposób wpływać na ocenę Twojej kandydatury – przecież to właśnie kompetencje i doświadczenie powinny się liczyć. Niestety w myśl zasady jak Cię widzą, tak Cię piszą – trzeba dać szczęściu szanse i zadbać także o swój wizerunek.

Stonowane kolory i mniej wyzywający krój naszego stroju to dobry początek. Właściwie dobrana kolorystyka spódnicy do górnej części naszego ubrania ma niebagatelne znaczenie. Starajmy się albo bazować na kontraście, ubierając bardzo ciemną spódnicę do jasnej bluzki, albo obie części naszej garderoby odbiegały od siebie maksymalnie o dwa, trzy tony.

Oprócz ubrania, także właściwy makijaż to niezwykle ważne zagadnienie. Zadbajmy o dobrze podkreślone oczy – przecież są zwierciadłem duszy. Nie musi to jednak być klasyczny tusz i kredka do oczu. Można postawić na laminację rzęs, czy hennę, które wyeliminują konieczność ciągłego ich poprawiania.

Mamy nadzieję, że powyższy artykuł pokazał jak proste jest odpowiednie ubranie się na rozmowę kwalifikacyjną. Dzięki tym kilku prostym pomysłom

Jaki strój na rozmowę o pracę?
Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Biznes i gospodarka

Na górę