cena położenia fototapety
Sektor mieszkaniowy

Ile kosztuje położenie fototapety?

Fototapety są obecnie coraz to popularniejszym rozwiązaniem, po które sięga wiele osób i to nie tylko w celu udekorowania mieszkania – fototapety możemy spotkać w wielu miejscach, takich jak kawiarnie, czy restauracje itd. Są one doskonałym uzupełnieniem przestrzeni i nadają jej wyjątkowego klimatu. Jeżeli więc jesteś właśnie na etapie urządzania lub remontu swojego mieszkania, to zdecydowanie powinieneś zainteresować się ile kosztuje położenie fototapety. Jak kleić fototapety i jak je kłaść? Przeczytasz o tym w tym artykule!

cena położenia fototapety

Fototapety – jak kleić?

Położenie fototapet nie jest wcale tak trudne jakby się mogło wydawać. Możesz skorzystać z usług profesjonalisty, ale z powodzeniem powinieneś poradzić sobie z tym również sam. Jeżeli jednak nie chcesz, to można przyjąć, że fachowiec weźmie za taką robociznę około 30 zł/m2. W zależności od tego, jak duża jest powierzchnie, na której chcesz umieścić wybraną przez siebie fototapetę, cena ta może być całkiem spora.

Jeżeli więc zdecydowałeś się na to, aby samodzielnie położyć fototapetę na swojej ścianie, to z pewnością przyda Ci się ten artykuł. Jest kilka rzeczy, w które powinieneś się zaopatrzyć zanim przystąpisz do tego procesu, aby zagwarantować sobie sukces. Potrzebny Ci będzie przede wszystkim duży, gumowy wałek, aby odpowiednio docisnąć fototapetę do ściany, mały wałek do styków, pędzel – mały oraz duży, rakla do tapet, gąbka, linijka, poziomica i drabina. Narzędzia skompletowane? W takim razie pora położyć fototapetę!

Fototapety – jak kłaść?

Jeżeli masz już swoją fototapetę oraz wszelkie narzędzie potrzebne do jej położenia, to przyszła pora na to, abyś dowiedział się, w jaki sposób odpowiednio to zrobić.

Po pierwsze przygotuj ścianę – powinna być gładka, zaszpachlowana, jednolita.

Po drugie używając poziomicy wykreśl prostą linię, wzdłuż której przykleisz pierwszy bryt.

Po trzecie nanieś teraz klej na ścianę – nie na bryt – i zacznij przyklejać je kolejno wzdłuż wcześniej narysowanej linii (pamiętaj, że każdy kolejny bryt powinien być przyklejony na styk do poprzedniego!)

Po czwarte wygładź przyklejony bryt za pomocą rakli i dodatkowo dociśnij wałkiem.

Po piąte pamiętaj, aby dodatkowo posmarować styki klejem, tak, aby dobrze i mocno się trzymały.

Jak sam widzisz, położenie fototapety nie jest szczególnie trudnym przedsięwzięciem i z całą pewnością doskonale sobie z nim poradzisz. Taka modna fototapeta doda Twojemu wnętrzu energii i świeżości. Nie ma się nad czym zastanawiać – takie wnętrza są teraz w cenie!

Ile kosztuje położenie fototapety?
Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Biznes i gospodarka

Na górę