Dom

Ile kosztuje remont domu 100m2?

Planując remont generalny domu, konieczne jest sporządzenie kosztorysu. Ceny materiałów budowlanych są bardzo wysokie, a remont, zwłaszcza generalny, to koszt nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Jeśli planujemy wynająć ekipę remontową, trzeba liczyć się także z wysokimi cenami samej robocizny. Ile kosztuje remont domu 100m² ?

Budowa domu czy remont starego?

Wiele osób zastanawia się, czy wyposażenie nowego domu nie jest bardziej opłacalne niż remont starego. Otóż ceny są podobne. Jeśli planujemy generalny remont starego domu, dodatkowo musimy poświęcić sporo czasu np. na skuwanie kafli w łazience, zdejmowanie starych paneli czy wywóz zniszczonych mebli. Kupno nowych materiałów to spory koszt. Musimy liczyć się, że chcąc kupić wysokiej jakości panele, cena za m² wynosi około 100 złotych. To samo z płytkami. Na podłodze nie warto jednak oszczędzać. Stanowi ona fundament każdego domu, a jej ponowna wymiana we w pełni umeblowanym domu może być problematyczna. Nie zapominajmy jednak o kuchni i łazience. Kafle do łazienki oraz jej wyposażenie to wysoki koszt, a w tym przypadku zazwyczaj doliczyć trzeba także robociznę. To koszt nawet kilku tysięcy złotych, a wyremontowanie łazienki na własną rękę wymaga umiejętności i sporej precyzji. Co z kuchnią? Zamawiając meble na wymiar u stolarza, musimy liczyć się ze sporym kosztem oraz długim czasem oczekiwania – nawet od 2 do 3 miesięcy. W kosztorys wliczone powinny być także m.in.: ceny farb, drzwi wewnętrznych, listew podłogowych, sprzętu kuchennego, wyposażenia pokojów, kuchni. Jednym z najważniejszych pomieszczeń w każdym domu jest sypialnia. Wygodne łóżko to podstawa, a koszt samego materaca waha się w granicach od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Statystycznie każdy człowiek przesypia około 1/3 życia. Wybór odpowiedniego łóżka, pościeli, prześcieradła – https://posciel-szpulka.pl/przescieradlo-160×200/, nie powinien być przypadkowy. Kupując łóżko i akcesoria do sypialni, warto stawiać na wysokiej jakości produkty. Podliczając koszty materiałów wraz z robocizną, musimy liczyć się z kwotą remontu wynoszącą od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Jaki kredyt na remont domu?

Niestety, nie każdy jest w stanie pokryć kosztów generalnego remontu domu. Wiele osób postanawia wziąć kredyt. Najczęściej jest to kredyt hipoteczny lub kredyt gotówkowy. Wzięcie kredytu gotówkowego umożliwia natychmiastową wypłatę środków, a formalności nie są tak skomplikowane, jak w przypadku kredytu hipotecznego. To rozwiązanie ma jednak wady. Biorąc kredyt gotówkowy, kredytobiorca musi liczyć się z wysokimi ratami oraz wysokim oprocentowaniem. Zaletami kredytu hipotecznego jest m.in. niskie oprocentowanie oraz niska rata miesięczna. Co więcej, spłaty kredytu można rozłożyć na długi okres. Aby wziąć kredyt hipoteczny, wymagana jest zdolność kredytowa, a na wypłatę pieniędzy trzeba trochę poczekać. Ta opcja dostępna jest wyłącznie dla osób, które posiadają własną nieruchomość. To oczywiście nie wszystkie informacje dotyczące kredytów. Przed podjęciem ostatecznej decyzji, warto zapoznać się z ofertami kilku banków i wybrać najkorzystniejszą opcję.

Ile kosztuje remont domu 100m2?
Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Biznes i gospodarka

Na górę