Biznes

Eksperci przekonują: szykują się znaczące podwyżki cen w sklepach. Jak zaoszczędzić?

Przedświąteczna gorączka może dosięgnąć każdego, nie należy jednak popadać w obłęd i robić zakupów na dzień przed świętami – ceny są wtedy wyższe.

Zbliża się wielkimi krokami świąteczny czas zakupowego szaleństwa, dlatego też w zasadzie jak co roku wiele sklepów przygotowuje się do podwyżek cen.

Handlowcy zmieniają ceny

Jest to oczywiście związane z ekonomią, gdyż dzięki wielkiemu popytowi sklepy mogą dużo więcej zarobić. Pojawiają się więc wszelkiego rodzaju wyroby świąteczne, a także żywność typowa na stół wigilijny w dużo większych cenach. Początkowo każdy, kto robi zakupy jest tym zaskoczony i postanawia nie kupować tak wiele na święta. Potem jednak szybko zmienia zdanie, gdyż jednak co to byłyby za święta, gdyby nie znalazło się na wigilijnym stole wiele pysznych produktów.

Często nawet osoby biorą świąteczne kredyty, które także są nieco wyżej oprocentowane byle by tylko święta były bardzo obfite. Trzeba przyznać, że takie celowe działania już nie rażą nikogo i w zasadzie wiemy o tym, aby szybko się do tego przyzwyczajamy. Warto jednak czasem nieco rozsądniej podejść do danego tematu, gdyż tylko wówczas nie będziemy potem żałować.

Święta skończą się bowiem bardzo szybko, a my zostaniemy z kredytem, a także wieloma innymi problemami. Warto więc dużo wcześniej robić zakupy, aby nie dać się świątecznym cenom i innym konsekwencjom z tym właśnie związanym.

Fotografia w publikacji Flickr.com CC 2.0 aineoc99

Eksperci przekonują: szykują się znaczące podwyżki cen w sklepach. Jak zaoszczędzić?
1 Komentarz

1 Komentarz

  1. Wyrozumiały klient

    5 lipca 2017 at 18:24

    Standardowo, zawsze jest tak samo co roku, w sumie nie ma co się dziwić – każdy chce jakoś tam sobie zarobić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Biznes i gospodarka

Na górę