Aktualności

Jak inwestować w Condo Hotel?

Zieleniec, który w tym roku obchodzi 300-lecie to nie tylko stacja narciarska z nowoczesną infrastrukturą, na którą składa się ponad 22 km tras zjazdowych, 5 kolei linowych, 24 wyciągi, snow park i half-pipe. To również doskonałe miejsce do wypoczynku przez cały rok i świetna baza wypadowa w inne ciekawe miejsca Kotliny Kłodzkiej. Góry Bystrzyckie oraz Orlickie zachęcają do indywidualnych i rodzinnych wypraw pieszych oraz rowerowych przejażdżek. Na gości czekają między innymi: całoroczne koleje linowe, Park Linowy Czarna Góra. DiscGolfPark, Mountainboard, SkiGrass, ośrodek jeździecki, a nawet łowisko pstrąga. 

„Zieleniec Ski Arena” ma dziś opinię najlepszego ośrodka narciarskiego w Polsce, który powstał dzięki wieloletniej współpracy lokalnych operatorów usług turystycznych. Największym operatorem działającym w Zieleńcu jest firma Winterpol, która kilka miesięcy temu, w czerwcu 2019 r. została też inwestorem INFINITY Zieleniec Ski & Spa

Z Dusznik Zdroju do Zieleńca jest tylko 12 km. Ten dystans można pokonać na wiele atrakcyjnych sposobów, poczynając od pieszych spacerów, przez rowery, a nawet lokalną kolejkę turystyczną. Zieleniec to również doskonała baza wypadowa do zwiedzania Kotliny Kłodzkiej, której liczba atrakcji i godnych odwiedzenia miejsc, jest bardzo długa. 

INFINITY Zieleniec Ski & Spa: perfekcyjne dopasowanie do rynkowej niszy

Budowa aparthotelu rozpoczęła się wiosną 2018, a zakończenie planowane jest na połowę 2021 r. Będzie to pierwszy ekskluzywny hotel w Zieleńcu. Ze swoją ofertą INFINITY Zieleniec Ski & Spa wpisuje się w niszę ofertową lokalnych obiektów noclegowych. Decyzja o tym, aby zbudować w Zieleńcu aparthotel o najwyższym standardzie, poszerzy ofertę stacji narciarskiej, przyciągnie również nowe grupy klientów, między innymi biznesowych. 

Zieleniec stanie się miejscem spotkań, również tych biznesowych na najwyższym szczeblu. Będzie to możliwe za sprawą nowoczesnego, doskonale wyposażonego centrum biznesowego z salami konferencyjnymi na ponad 600 osób – zwłaszcza że na gości czeka ekskluzywna strefa spa & wellness z basenami, saunarium i gabinetami odnowy biologicznej.

Winterpol – sprawdzony inwestor, znający region i jego potrzeby

Inwestycję realizuje spółka, której głównym udziałowcem jest firma Wintorpol, wywodząca się Zieleńca. Jej kompetencje i skuteczność w oferowaniu usług turystycznych w regionie potwierdza sukces „Zieleniec Ski Arena”. Inwestor oferuje na sprzedaż wykończone pod klucz apartamenty z garażami w popularnym systemie condo, co oznacza, że INFINITY stanie się nie tylko ozdobą Zieleńca i jego najbardziej prestiżowym hotelem, ale przede wszystkim atrakcyjną inwestycją dla tych, którzy chcą inwestować w nieruchomości i dostrzegają potencjał Zieleńca jako nowoczesnej destynacji turystycznej. 

Dzięki dobrej współpracy pomiędzy inwestorem i lokalną społecznością, Zieleniec wzbogaci się nie tylko o aparthotel wysokiej klasy, ale też o podstawową dla rozwoju miejscowości infrastrukturę, taką jak miejski wodociąg. Spółka INFINITY Zieleniec Ski & Spa zadeklarowała udział w realizacji tego projektu jako partner władz gminy Duszniki. Inwestor zadeklarował też pomoc w odśnieżaniu dróg dojazdowych do Zieleńca, dzięki czemu jest szansa, że znikną ogromne korki, które już od kilku lat blokują dojazd do „Zieleniec Ski Arena” w sezonie. 

Nowoczesna architektura i najwyższy standard wyposażenia

Budowa hotelu rozpoczęła się wiosną 2018 r., a zakończenie jest planowane na lipiec 2021. Wizja nowoczesnego i przyjaznego naturze budynku powstała w znanej pracowni architektonicznej Q2, która od 17 lat tworzy innowacyjną i funkcjonalną architekturę, w tym także wiele znanych obiektów hotelowych. Projekt INFINITY Zieleniec Ski & Spa jest wyjątkowy pod wieloma względami. Jednym z nich jest wykorzystanie naturalnych warunków: hotel został wkomponowany w górski krajobraz i powstaje bezpośrednio na stoku narciarskim. 

Goście wszystkich 353 apartamentów będą mogli cieszyć nie tylko wspaniałymi widokami, ale też bliskością wszystkich zielenieckich atrakcji: w bezpośredniej bliskości powstającego hotelu znajdują się wyciągi, wypożyczalnie sprzętu, szkółki narciarskie i inne usługi, a unikalny mikroklimat Zieleńca zapewnia możliwość uprawiania sportów zimowych przez ponad 150 dni w roku.  

Budynek będzie skomponowany z trzech przenikających się brył, usytuowanych tarasowo na zboczu stoku. Dzięki temu wszystkie apartamenty będą miały widok na trasy narciarskie: od frontu – w górę stoków, a po drugiej stronie – w dół, na zapierającą dech w piersi panoramę. Obiekt jest przytulony do zbocza, które stanowi jedną z jego ścian. 

Zespół projektantów zadbał też o wyposażenie wnętrz, które zaspokoją gusta najbardziej wymagających klientów. Luksusowe i przestronne apartamenty charakteryzują się wystrojem, łączącym nowoczesność z ponadczasową elegancją. Apartamenty w większości wyposażone są w loggie lub balkony. Wszystkie przeznaczone na sprzedaż apartamenty sprzedawane są w wykończeniu „pod klucz” – wraz z kompletnym wyposażeniem w najwyższym standardzie. 

Inwestycja przyjazna naturze

Obiekt będzie przyjazny naturze, a impakt na środowisko został zminimalizowany dzięki wykorzystaniu najnowszych rozwiązań. Do systemowych rozwiązań dla obiektu należą: ograniczający emisję spalin układ ogrzewania czystą energią gazu ziemnego, wydajny system pomp ciepła wykorzystujący odzysk powietrza odprowadzanego z układu wentylacji, trójwarstwowe okna i rygorystyczna izolacja zwiększająca wydajność ogrzewania oraz chłodzenia budynku. Będzie też energooszczędny system wyłączania światła w apartamentach podczas nieobecności w obiekcie, monitoring ogrzewania czy system monitorowania i minimalizowania eksploatacji wody. Wszystko to po to, by w sercu Zieleńca powstał hotel najwyższej klasy w zgodzie z przyrodą i oczekiwaniami świadomych klientów i wsparł dalszy rozwój miejscowości.

Bezpieczna inwestycja

Nabycie każdego apartamentu w INFINITY Zieleniec Ski & Spa zostaje potwierdzone wpisem w indywidualnej księdze wieczystej, a dzięki umowie najmu z operatorem, właściciel zyskuje stopę zwrotu na poziomie 7% od zainwestowanej w zakup lokalu kwoty netto w skali roku – niezależnie od tego, czy lokal jest wynajmowany, czy nie. 

Umowy zawierane są na 5 lub 10 lat bądź na czas nieokreślony, a wszystkie opłaty związane z wynajmem (media, koszty z tytułu zarządzania nieruchomością, ubezpieczenie) pozostają po stronie operatora. Właściciele apartamentów otrzymują też Pakiet Inwestora, w którym znajduje się wiele zniżek i udogodnień, między innymi na ofertę restauracji, zabiegi w Spa, karnety narciarskie czy wypożyczenie sprzętu. Ci, którzy chcą połączyć inwestowanie z aktywnym trybem życia, będą mogli korzystać ze swojego apartamentu przez cały rok, także w sezonie wysokim. 

Więcej informacji na stronie www.infinity-zieleniec.pl W ofercie znajdują się apartamenty jedno-, dwu- i trzypokojowe. Wszystkie apartamenty będą dostępne w opcji pod klucz. Ich właściciele mogą nie tylko zarabiać, ale też korzystać z nich o dowolnej porze roku, co gwarantuje pakiet właścicielski. 

Jak inwestować w Condo Hotel?
1 Komentarz

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Biznes i gospodarka

Na górę